Ważne

ZTE oskarża Huawei, że Nexus 6P jest klonem Grand S

Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń tego roku – konferencja Google, na której zobaczyliśmy nowe Nexusy 5X i 6P, tablet Pixel C oraz najnowszą wersję systemu operacyjnego Android, 6.0 Marshmallow. Emocje z tym związane zdawały się już powoli opadać, ale wtedy ZTE postanowiło znów podnieść temperaturę, oskarżając Huawei o splagiatowanie jego produktu.

Mowa tu o modelu Grand S, zaprezentowanym blisko dwa lata temu (dokładnie 9 stycznia 2013 roku). O ile nie można zarzucić podobieństwa panelom frontowym obu smartfonów, to wątpliwości pojawiają się, gdy porównamy ich plecki.

Jak widzicie na zdjęciu powyżej, zarówno Grand S, jak i Huawei Nexus 6P mają charakterystyczną, czarną obwódkę na samej górze, w której umieszczono oczko aparatu i lampę błyskową. Zwrócił na to uwagę szef działu marketingu ZTE, Lu Qian Hao.

Nie wiadomo czy obie firmy spotkają się w sądzie. Mimo że przyzwyczailiśmy się do kopiowania przez chińskie fabryki high-endowych smartfonów największych producentów (takich jak Apple czy Samsung), to niezbyt elegancko wygląda, gdy w ten sposób postępuje bardzo znana marka, która jest w czołówce największych producentów urządzeń mobilnych.

Z drugiej strony można pogratulować spostrzegawczości ZTE, z uwagi, że zdjęcia Huawei Nexus 6P wyciekały na długo przed oficjalną premierą.

Źródło: Pocketnow

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona