Ważne

Apple patentuje inteligentny pierścień

Wearable to nie tylko inteligentne zegarki, jak niektórym może się wydawać. Tak naprawdę wszystko, co na sobie nosimy, może w jakiś sposób ułatwiać nam życie. Projektanci już nie raz pokazywali, że ich wyobraźnia jest nieograniczona, więc inteligentny pierścień nie powinien Was wcale zaskoczyć.

Apple złożyło wniosek patentowy 1 kwietnia, ale bynajmniej nie jest to żart. Może (ale nie musi) to oznaczać, że Amerykanie już pracują nad kolejnym elementem inteligentnej biżuterii i wkrótce także przy pomocy ww. pierścienia będzie można sterować innymi urządzeniami z nadgryzionym jabłkiem na obudowie.

Zastosowań dla tego gadżetu można znaleźć bardzo wiele – od posługiwania się nim jako kontrolerem w grach, poprzez używanie go jako spustu migawki aparatu, aż po autoryzowanie płatności odciskiem palca przy pomocy wbudowanego czytnika linii papilarnych.

Warto zauważyć, że na rynku istnieje już firma Ringly, która specjalizuje się w produkcji inteligentnej biżuterii i akcesoriów, które np. wibrują i mrugają na różne kolory, informując o przychodzącym połączeniu lub nowej wiadomości na sparowanym telefonie.

Źródło: phoneArena

Komentarze

 • Patryk

  O ile mnie pamiec nie myli to dobry rok temu jak nie dawnej byl juz prototyp pewnej firmy ktora na taki pomysl wpadla z tego co pamietam to bazowal na kliknieciach i chyba gestach wykonywanych dlonia lub palcem, i mamy powtorke w ktorej Apple “niby” cos odkrywa po raz kolejny nie wiem nawet juz ktory raz i bedzie amazing za jakis czas. A ludzie ktorzy nie mieli kasy na rozwoj swojego pomyslu wlasnie zostali wydymani na sucho. To jest to wlasnie co mnie w Apple denerwuje i powstrzymuje od kupowania ich produktow bo nie lubie hipokrytow ktorzy innym wypominaja ze korzystaja z pomyslow innych a sami to robia, ba nawet przywlaszczaja je sobie i roszcza do nich prawa to jest smutne.

 • Misiek Gaming pl

  Aż mi się przypomniał Władca Pierścieni , Frodo zniszcz ten pierścień :P

 • miku666

  zegarki opaski pierścienie co jeszcze INTELIGENTNE gacie które wibrują he he BIUSTONOSZ KTÓRY FALUJE co jeszcze wymyślą

 • T.

  Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
  ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.

  Jeden, by wszystkimi rządzić, jeden, by wszystkie odnaleźć,
  Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać.

 • KrisP

  Czekamy na inteligentne Apple iTeeth, w kolorze złotym murowany hit w pewnych kręgach i za naszą wschodnią granicą

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona