NEC LaVie W TW710 – tablet z naprawdę mocną specyfikacją i klawiaturą

NEC to japońska firma, która mimo że nie posiada spektakularnego udziału w rynku urządzeń mobilnych, to zdecydowanie jest na nim mocnym graczem, choćby ze względu na liczbę posiadanych patentów, na które swojego czasu połasiło się Lenovo.

Dosyć niedawno Japończycy zaprezentowali dwa nowe tablety z Androidem 5.0 Lollipop. Nie są one jednak najlepszy wyborem, jeśli przyrównać je do konkurencji, w przeciwieństwie do pokazanego właśnie LaVie W TW710, który poszczycić się może naprawdę dobrą specyfikacją.

Tablet o grubości 8,89 mm i wadze 590 gramów wyposażono w 10-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1200. Jego serce stanowi procesor Intel Atom x7-8700 o taktowaniu od 1,6 do 2,4 GHz (taki sam jak np. w Microsoft Surface 3) wraz z 4 GB RAM-u i wbudowanymi 64 GB pamięci, którą można rozszerzyć przy pomocy karty microSD.

Jeśli chodzi o multimedia, LaVie W TW710 wyposażono w aparat główny o matrycy 5 Mpix oraz 1,2 Mpix kamerkę na froncie, a także głośniki stereo. Natomiast za łączność odpowiadają moduły Bluetooth 4.0, WiFi 802.11ac oraz port USB 3.0.

To jednak nie koniec. Do tabletu dołączany jest dedykowany rysik oraz (opcjonalnie) klawiatura.

Całość pracuje pod kontrolą 64-bitowego systemu Windows 10 Home. Producent zapewnia również, że wbudowany akumulator pozwoli na 11,5 godziny ciągłego użytkowania.

NEC LaVie W TW710 wyceniono na 600 dolarów lub 700 dolarów w zestawie z klawiaturą.

Źródło: Tablet News

Komentarze

 • Piotr Itubski

  Czy będzie dostępny w Polsce?

  • scam

   Tylko w Japonii więc nie wiem po co takie informacje. Fakt NEC to legendarna jakość. Sprzęty tej firmy chodzą mi już 20 – 30 lat non-stop. Choć po przejęciu przez sony nie dam głowy że nadal jest tak samo… Niestety ale sprzęt komputerowy produkują na rynek japoński wyłącznie. Zostaje prywatny import, aukcje itp..

   • scam

    A i jak ktoś jedzie do Japonii to warto sobie go przywieźć z tego kraju. Tam kosztuje ¥57000 czyli 1700 zł. A cena w dolarach z artykułu to pewnie od jakiś importerów w USA i na złotówki to ponad 2600 zł…

 • Diggy Orwel

  Wreszcie powoli zaczyna się robić ciekawie.

 • Piotr Itubski

  Po co podawać informacje o sprzęcie, który nie będzie dostępny w Polsce, a może nawet w Europie.

 • asdf

  Surface 3 dużo lepszy według mnie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona