Ważne

Kyocera pracuje nad Haptivity, czyli kolejną technologią wykrywania nacisku na ekran

Na rynku pojawiło się już kilka urządzeń, które wykrywają siłę nacisku na wyświetlacz. Do tego zaszczytnego grona możemy zaliczyć Huawei Mate S (nawet z funkcją wagi dla przedmiotów o masie 100-400 g), Apple Watch oraz iPhone 6s i 6s Plus. Z kolei teraz Kyocera zaprezentowała swoje własne rozwiązanie dla smartfonów czy tabletów, pisząc dokładniej chodzi o Haptivity.

W praktyce Haptivity będzie rozwinięciem już dostępnych na rynku rozwiązań. Producent pochwalił się, że podczas pisania tekstu czy krótkiej wiadomości na wirtualnej klawiaturze, mamy odnieść wrażenie, że korzystamy z jej fizycznego odpowiednika. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mieli okazję sprawdzić, na ile słowa Kyocery pokrywają się z rzeczywistością. Niewątpliwie zapowiada się świetnie i o czym warto wspomnieć, wykorzysta w pełni możliwości naszego zmysłu dotyku.

Pomijając funkcje znane już z produktów Apple czy Huawei, Haptivity wykryje trochę więcej stopni nacisku, co w połączeniu z odpowiednio przygotowanym oprogramowaniem powinno przełożyć się na znacznie wyższy poziom komfortu użytkowania. Jestem ciekaw, czy „iluzja obecności fizycznych przycisków” to coś więcej w tym przypadku niż marketingowe zapewnienia.

Oczywiście Haptivity będzie mogło być licencjonowane innym producentów, zawita również na pokład przyszłych urządzeń Kyocery. Niestety nie zostało podane oficjalnie, kiedy to się stanie.

źródło: Kyocera przez Display Daily, Android Authority

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona