iMacwear UniK to smartwatch pozbawiony dotykowego ekranu i oferujący dobry czas pracy

Rynek wearables wciąż się rozrasta, a urządzenia z tego segmentu pojawiają się u kolejnych producentów. Teraz iMacwear (poza nazwą, ich nowość nie jest już w żadnym stopniu zainspirowana Apple) wprowadza do sprzedaży mechaniczny zegarek z funkcjami znanymi ze zwykłych smartwatchy.

iMacwear Unik to świetna propozycja dla osób, które szukają wearable z długo trzymającą baterią. Z uwagi na brak wyświetlacza LCD czy OLED, producent deklaruje 30-dniowy czas pracy w trybie standby. Przy bardziej intensywnym użytkowaniu tydzień działania z dala od ładowarki będzie jak najbardziej realny. Oczywiście na wyposażeniu znalazły się sensory monitorujące naszą aktywność oraz sen.

Nie mogło również zabraknąć możliwość informowania nas o powiadomieniach czy też ustalania planu treningowego. Ot, takie wyposażenie obowiązkowe każdego smartwatcha. Unix może współpracować z urządzeniami na Androidzie lub iOS. Producent pochwalił się również, że przedni panel jest chroniony przez szkło szafirowe, a zegarek wyróżnia się wodoszczelnością.

imacwear-smartwatch

iMacwear Unik można nabyć za 78,99 dolarów. Jest to jedna z najtańszych propozycji tego typu, ale z drugiej trudno na razie cokolwiek napisać na temat jakości wykonania. Porównywalne zegarki, choć znacznie bardziej eleganckie, wypuścił Timex, lecz za nie trzeba zapłacić co najmniej 125 dolarów. Cieszę się, że w segmencie wearables pojawia się coraz więcej propozycji, dzięki czemu każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

źródło: Geekbuying

Komentarze

  • Czekam na tanią zabawkę z pulsometrem. Krokomierz to mam w komórce, a mam ją przy sobie 23 h z 24 ;). W sumie to wystarczyłby mi pulsometr taki jak są na pierś, ale na rękę jako opaska plus komunikacja ze smartfonem, ale na razie nie spotkałem ;)

  • Andrzej

    Wy widzieliście kiedyś zegarem Cogito Classic? mam go od kilku miesięcy, ma wyświetlacz, BT 4.0, mechaniczne wskazówki, wodoodporny na 100m a bateria trzyma rok.. Poczytajcie o nim ;)

    • MarSen

      Szkoda tylko, że nie monitoruje snu :/

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona