Google patentuje obudowę, dzięki której smartfon nie wyślizgnie Wam się z rąk

Smartfony niestety nie należą do najbardziej odpornych na czynniki zewnętrzne urządzeń. Mimo zastosowanych materiałów, takich jak na przykład szkło hartowane i aluminiowe obudowy, ich spotkanie z twardą powierzchnią w większości przypadków kończy się wynikiem 1:0 dla podłoża.

Oczywiście można zainwestować w coś bardziej trwałego typu Kruger&Matz Drive 3, ale nie oszukujmy się – ekstremalnie wytrzymałe smartfony urodą nie grzeszą. Inaczej do sprawy podeszło Google, projektując i patentując specjalny kształt obudowy, który idealnie dopasuje się do kształtu dłoni posiadacza, minimalizując tym samym ryzyko przypadkowego wypadnięcia urządzenia z rąk.

Jednak jak widać na powyższym obrazku, i to rozwiązanie nie jest zbyt atrakcyjne wizualnie. O ile jeszcze tył ze specjalnymi żłobieniami na palce da się jeszcze zaakceptować, to pofalowane boki już zupełnie nie. Wątpię, żeby to rozwiązania kiedykolwiek znalazło zastosowanie na rynku. Każdy przecież przyzna, że taka obudowa jest po prostu brzydka.

Źródło: Patently Mobile

Komentarze

 • GieKa

  Trzymając ten opatentowany kształt horyzontalnie telefon nadal może wypaść nam z rąk :)

 • cyc997

  Ciekawe czemu Google na swoich grafikach przedstawia touchwizza? Czy to oznacza przyznanie się do porażki w interfejsie?

  • Mlody

   Moze producentem tego fona zostanie samsung? W sumie dawno nie bylo smartfona ze stajni Samsunga

 • Łukasz

  Żaden smartfon mi nie wypadł z ręki, czy to 4″ czy 5.7″ :o

 • Ten wyciętym tyłem nawet stylistycznie ciekawy. A co do wypadania mi się też od początku istnienia smartfonów to nie zdarzyła, ale znam ludzi z takimi przypadkami. Wydaje mi się że to najczęściej ci co mocno gestykulują ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona