Ważne

Google patentuje obudowę, dzięki której smartfon nie wyślizgnie Wam się z rąk

Smartfony niestety nie należą do najbardziej odpornych na czynniki zewnętrzne urządzeń. Mimo zastosowanych materiałów, takich jak na przykład szkło hartowane i aluminiowe obudowy, ich spotkanie z twardą powierzchnią w większości przypadków kończy się wynikiem 1:0 dla podłoża.

Oczywiście można zainwestować w coś bardziej trwałego typu Kruger&Matz Drive 3, ale nie oszukujmy się – ekstremalnie wytrzymałe smartfony urodą nie grzeszą. Inaczej do sprawy podeszło Google, projektując i patentując specjalny kształt obudowy, który idealnie dopasuje się do kształtu dłoni posiadacza, minimalizując tym samym ryzyko przypadkowego wypadnięcia urządzenia z rąk.

Jednak jak widać na powyższym obrazku, i to rozwiązanie nie jest zbyt atrakcyjne wizualnie. O ile jeszcze tył ze specjalnymi żłobieniami na palce da się jeszcze zaakceptować, to pofalowane boki już zupełnie nie. Wątpię, żeby to rozwiązania kiedykolwiek znalazło zastosowanie na rynku. Każdy przecież przyzna, że taka obudowa jest po prostu brzydka.

Źródło: Patently Mobile

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona