Ważne

LG podgrzewa atmosferę wokół V10 publikując enigmatyczny teaser

LG 1 października zaprezentuje smartfon z dwoma wyświetlaczami. Model V10 – bo o nim mowa – oprócz 5,7-calowego ekranu głównego wyposażony będzie w drugi, na którym znajdą się skróty do aplikacji.

Trzeba przyznać, że pomysł jest ciekawy, jednak martwi mnie funkcjonalność takiego rozwiązania. Dodatkowo zastanawia mnie, jaki jest cel umieszczania ikonek aplikacji nad głównym ekranem. Czy sięganie na sam szczyt urządzenia, aby uruchomić szybko jakąś aplikację będzie wygodne?

LG V10 2

Z pewnością jest to odpowiedź LG na rozwiązania od Samsunga zastosowane w Note Edge, S6 Edge i S6 Edge Plus. Jednak każdy przyzna, że łatwiej sięgnąć palcem, gdy ikonki aplikacji znajdują się na boku urządzenia, a nie na jego szczycie.

Wygląda na to, że mimo wszystko LG jest pewne swojego rozwiązania. Właśnie opublikowało teaser promujący V10. Opatrzono go sloganem „BeYou”, co może sugerować duże możliwości personalizacji dodatkowego ekranu. O jakim dokładnie poziomie „konfigurowalności” jest mowa? Odpowiedź poznamy w dniu premiery, czyli 1 października.

Znamy natomiast specyfikację LG V10, która na szczęście nie jest tak zastanawiająca, jak zastosowanie dodatkowego ekranu nad dużym, 5,7-calowym wyświetlaczem głównym o rozdzielczości QHD. Wnętrze modelu stanowić będzie sześciordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808, 3 GB RAM, 64 GB wbudowanej pamięci z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD oraz aparat główny o matrycy 16 Mpix z dwutonową diodą doświetlającą LED i laserowym autofokusem. Na powyższych zdjęciach widać również dwa oczka aparatu a froncie LG V10. Co to za rozwiązanie? Odnośnie tego także musimy uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Oficjalny kanał LG na YouTube

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona