Ważne

Kurio przygotowało nowy tablet i hybrydę z myślą o dzieciach

Urządzeń mobilnych stworzonych z myślą o dzieciach pojawia się na rynku coraz więcej, chociaż nie zawsze spełniają do końca swoją rolę. Właśnie nowości z tego segmentu przygotowała firma Kurio, która zaprezentowała tablet z Androidem oraz hybrydę z Windowsem dla najmłodszych użytkowników. Nie zabrakło na ich wyposażeniu kontroli rodzicielskiej czy też wytrzymałej obudowy.

Kurio Smart to hybryda dla dzieci. Cóż, nie przypominam sobie zbyt wielu urządzeń z tej kategorii, które byłyby stworzone właśnie dla nich. Jestem ciekaw, czy więcej firm zaangażuje się w tą rynkową niszę. Przejdźmy już jednak do samych podzespołów. Zastosowany ekran ma nietypową przekątną 8,9 cala i rozdzielczość 1280 x 800 pikseli, więc parametry typowe dla urządzenia 2w1 z niższej półki.

Na sprawną obsługę Windowsa 8.1 pozwoli układ Intel Atom Z3735G. Na pokładzie Smart pojawiły się również aparaty 2 i 0,3 Mpix, 32 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozbudowy oraz głośniki stereo. Za wystarczający czas pracy będzie odpowiadał akumulator 4900 mAh. Z kolei obsługiwane standardy łączności to WiFi, a także Bluetooth. Producent pochwalił się, że wartość preinstalowanych aplikacji dla najmłodszych wynosi 200 dolarów. Aktualnie Kurio Smart można zakupić wyłącznie w Stanach Zjednoczonych za 300 dolarów.

Druga nowość to tablet Xtreme 2. Jak wskazuje sama nazwa, jest to urządzenie wytrzymałe na wiele zdarzeń losowych, np. upadek ze stołu. W przypadku dzieci bardzo o nie łatwo. Warto wspomnieć, że znajdziemy w nim dodatkową, wysuwaną „nóżkę” z tyłu, która zdecydowanie sprawdzi się w wielu sytuacjach. Specyfikacja wygląda dosyć przeciętnie: czterordzeniowy procesor Mediatek MT8127 1,3GHz, 16 GB pamięci wbudowanej z możliwością powiększenia o kolejne 32 GB, Bluetooth 4.0, WiFi, dwa aparaty oraz złącza microUSB i microHDMI. Na pokładzie znalazł się Android 5.0 Lollipop wzbogacony o kilkadziesiąt specjalnie dobranych programów. Cena wynosi 129 dolarów i, podobnie jak Smart, jest dostępny na razie tylko w USA.

Co sądzicie o nowościach dla dzieci od Kurio?

źródło: Kurio przez PRNewswire, Liliputing, ToysRUs

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona