Ważne

Omate wprowadza na rynek nowe smartwatche z preinstalowanym Androidem

Liczba wearables systematycznie rośnie. Po części dzięki temu ubieralne urządzenia cieszą się coraz większą popularnością, a potencjalni nabywcy znajdą sporo pasujących im produktów. Teraz do gry dołączyły nowe smartwatche od Omate, które działają pod kontrolą pełnoprawnego Androida. W jakie podzespoły zostały wyposażone?

Pierwszą nowością jest Omate TrueSmart+ z kwadratowym ekranem o przekątnej 1,54 cala i rozdzielczości 320 x 320 pikseli. Za sprawną pracę odpowiada czterordzeniowy procesor Mediatek MT6572M 1GHz uzupełniony o 1 GB RAM. Wszystkie aplikacje będziemy mogli zainstalować w 8 GB pamięci wbudowanej. Na pokładzie zainstalowany został Android 5.1 z nakładką OUI 3.0, a producent pochwalił się, że zegarek bezproblemowo uruchomi pełnoprawne programy ze Sklepu Play. Czy takie działanie ma sens, to już temat na inną dyskusję.

Z uwagi na takie podzespoły, nowe Omate ma baterię 700 mAh. Z kolei wbudowany sensor Bosch BHI160 pozwoli na zminimalizowanie zużycia energii podczas liczenia kroków i tym podobnych aktywności. Warto wspomnieć, że to wearable jest wyposażony w WiFi, GPS, 3G i 2G, więc śmiało będzie mógł zastąpić, nie tylko w sytuacjach awaryjnych, telefon. Aktualnie trwa przedsprzedaż, a cena wynosi 169 dolarów. Dostawy rozpoczną się już w październiku.

Druga nowość to Omate TrueSmart-i z nieco słabszymi podzespołami. Wyświetlacz charakteryzuje się identyczną przekątną, co droższy model, ale jego rozdzielczość została zmniejszona do 240 x 240 pikseli. Na pokładzie natomiast pojawi się starszy Android 4.4. W tym zegarku zabraknie pełnego wyposażenia z zakresu łączności, ale na pocieszenie zostanie wyposażony w 5-megapikselowy aparat z możliwością nagrywania wideo w HD. Cena wynosi 149 dolarów, natomiast wysyłka pierwszych smartwatchy rozpocznie się w listopadzie.

Nowości Omate wyróżniają się dobrym stosunkiem ceny do jakości. Jednak z drugiej strony niewiele osób będzie chciało korzystać z zegarka z pełnoprawnym Androidem i 3G czy aparatem – w sumie najważniejsze jak będzie wyglądał czas pracy.

źródło: Omate przez Android Authority

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona