Ważne

Huawei już wkrótce może zaprezentować phablet z rysikiem

Według koreańskich źródeł, Huawei rozważa wyprodukowanie phabletu, który wyposażony zostanie w autorskiego stylusa. Jak nietrudno się domyślić, urządzenie ma stać się bezpośrednim konkurentem serii Note od Samsunga, która króluje w tym segmencie.

Huawei już teraz ma prowadzić rozmowy z kilkoma wytwórcami inteligentnych rysików w Chinach. Wśród nich znajduje się również Wacom, odpowiedzialny za produkcję S Penów do Galaxy Note. Jednak podobno ta dwójka nie może dojść do porozumienia, właśnie ze wzgląd na współpracę Wacomu z Samsungiem. Dlatego też Huawei zmuszony jest poszukać innego kontrahenta, który będzie w stanie stworzyć produkt tak dobry, a nawet lepszy od S Pena.

Chińczycy idą jeszcze dalej i – jeśli plotki okażą się prawdą – swój phablet wyposażą w obustronnie zakrzywiony ekran Super AMOLED produkcji Samsunga oferujący technologię Force Touch, zastosowaną po raz pierwszy przez ZTE, ale bardziej znaną z najnowszych iPhone’ów 6S i 6S Plus.

Trzeba przyznać, że produkt Huawei może okazać się hitem, gdyż wielu użytkowników nie może sobie pozwolić na Galaxy Note w dniu premiery. Produkty Chińczyków oferują identyczną funkcjonalność i atrakcyjny design, podobnie jak konkurencja, ale w przeciwieństwie do niej wycenione są o wiele atrakcyjniej. Czas pokaże czy już wkrótce wielu z Was zastanawiać się będzie co wybrać – Note’a 6 czy propozycję od Huawei.

Źródło: Android Authority

Komentarze

  • miku666

    błagam o telefon z ekranu ponad 6,cali DAJMY NA TO 6.4-6.5 jak dadzą cienkie ramki TO będzie mjodzio jakis aparat dajmy na to 16,od Samsunga lub 20 taki jak w lumi 1520 ALE BROŃ WAM BOŻE od aparatów SONY a kysz

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona