Ważne

Nowe wytrzymałe tablety od Zebra Technologies z Windowsem lub Androidem na pokładzie

Tablety rugged, czyli naprawdę wytrzymałe urządzenia stworzone do pracy, cieszą się coraz większym zainteresowaniem na rynku. Nic dziwnego, że producenci ostatnio dosyć często wprowadzają do sprzedaży sprzęt tego typu. Najnowszymi propozycjami są nowości do Zebra Technologies, modele ET50 i ET55, które będą dostępne w wielu różnych wariantach. Ile przyjdzie nam za nie zapłacić?

Jak wspomniałem we wstępie, na półki sklepowe trafią Zebra ET50 i ET55, które zaoferują zbliżone podzespoły. Najważniejsza różnica będzie dotyczyć wielkości wyświetlacza. Mniejszy tablet zostanie wyposażony w 8-calowy ekran, podczas gdy większy wyróżni się przekąną 10 cali. W praktyce oba powinny dobrze sprawdzić się w pracy w terenie.

Ich obudowy będą odporne na wszelkie uszkodzenia, ale to już standard w produktach typu rugged. Zresztą doświadczenie Zebra Technologies w tworzeniu urządzeń dla wojska na pewno okazało się nieocenione przy projektowaniu modeli przeznaczonych dla klientów indywidualnych i firm.

Co ciekawe, do wyboru będzie preinstalowany Windows (nie podano dokładnie wersji) lub Android Lollipop – w sprzęcie do pracy przewagę jednak będą miały „kafelki”. Producent dodał również od siebie oprogramowanie chroniące nasze dane. Jeśli chodzi o baterię, jedno pełne naładowanie baterii pozwoli podobno bezproblemowo na cały dzień pracy.

Warto wspomnieć o możliwości łatwej wymiany ogniwa, co w tym przypadku jest bardzo ważne. Wyposażenie z zakresu łączności będzie podstawowe – wiemy jedynie, że ET50 zaoferuje WiFi, a ET55 także LTE. Ceny tych tabletów będą startować z poziomu 1800 dolarów, więc niewątpliwie będzie to sprzęt dla profesjonalistów. Co ciekawe, według analiz Forrestera tablety do pracy będą stanowić za trzy lata aż 20% rynku całego segmentu. Jestem ciekaw, czy te prognozy okażą się prawdziwe.

źródło: Marketwatch przez Tablet-News

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona