Ważne

Sony Xperia Z5 Ultra – 6,44-calowy kolos ma zadebiutować w marcu 2016

Podczas berlińskich targów IFA 2015 Sony nikogo nie zdziwiło prezentacją trzech smartfonów. Poznaliśmy wtedy takie modele, jak Xperia Z5 Compact (4,6″), Xperia Z5 (5,2″) i Xperia Z5 Premium (5,5″). Wciąż jednak model Xperia Z Ultra nie doczekał się godnego następcy. Z najnowszych spekulacji wynika, że premiera Xperii Z5 Ultra może mieć miejsce w marcu przyszłego roku.

Jeśli informacje się potwierdzą, będziemy mieli do czynienia z dużym potworem. Urządzenie ma zostać wyposażone w wyświetlacz o przekątnej 6,44″ i rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli – duże zagęszczenie pikseli zdecydowanie wpłynie na niesamowitą czytelność obrazu. Pozostaje tylko jedno pytanie, które zresztą zadawałam sobie podczas premiery Xperii Z5 Premium – czy tak wysoka rozdzielczość znajdzie szersze zastosowanie niż w wirtualnej rzeczywistości? Jestem bardzo ciekawa jak zwykli użytkownicy (no, nie taki zwykli, bo mogący wydać ponadprzeciętną kwotę na smartfon) zareagują na tak wysokie ppi – w tym przypadku wynoszące 684.

Za działanie produktu ma odpowiadać procesor Qualcomm Snapdragon 820 wspierany przez 4GB pamięci operacyjnej RAM, co już raczej nie powinno nikogo dziwić. Za czas działania – akumulator o pojemności 4000 mAh, natomiast zdjęcia będziemy mogli robić aparatem 23 Mpix.

Jak na sprzęt mający zadebiutować dopiero za pół roku, wiemy o nim zaskakująco dużo. Oczywiście póki co należy traktować to wszystko z przymrużeniem oka, bowiem nie możemy mieć pewności, że Xperia Z5 Ultra rzeczywiście jest w przygotowaniu. Jeśli jednak faktycznie Sony planuje jej premierę, najprawdopodobniej zaprezentuje swoją nowość po targach MWC 2016 w Barcelonie, które odbędą się w dniach 22-25 lutego. Spekuluje się bowiem o marcowej premierze produktu.

źródło: PhoneArenaPricePony

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona