Ważne

Android 5.1.1 Lollipop udostępniony dla Sony Xperia Tablet Z, Z, ZL oraz ZR

Większość firm dosyć szybko porzuca wsparcie dla starszych modeli, ale na szczęście Sony jest w opozycji do takich producentów. Doskonale pokazuje to fakt, że Japończycy właśnie rozpoczęli proces aktualizacji nie najnowszych już flagowych urządzeń do Androida 5.1.1 Lollipop. Aktualnie update trafia już na pokłady Xperia Tablet Z, Z, ZL oraz ZR.

Android 5.1.1 Lollipop to obecnie najnowsza wersja systemu od Google, która dostępna jest oficjalnie (6.0 nadchodzi coraz większymi krokami). Strategia Sony może wydawać się aż dziwna, ponieważ zapewnia “lizaka” dla dwuletnich czy nawet już trzyletnich urządzeń, co w świecie “zielonego robocika” niestety jest rzadkością. Większość zmian to czysta kosmetyka, brak poważniejszych modernizacji, a na nową nakładkę od Japończyków przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Aktualizacja jest dostępna dla następujących wersji smartfonów i tabletów: Xperia Tablet Z WiFi (SGP311, SGP312) i LTE (SGP321), Z (C6602, C6603), ZL (C6503, C6506) oraz Xperia ZR (C5503). Niedługo update powinien być dostępny za pośrednictwem OTA (Over-The-Air) również w naszym kraju. Warto jeszcze odnotować, że aktualizacja nie do końca usunęła zagrożenie, związane z Stagefright, więc prawdopodobnie nieco później pojawią się dodatkowe “łatki”.

Cieszy mnie, że Sony dotrzymuje obietnic i zapewnia najnowsze oprogramowanie dla starszych urządzeń serii Xperia Z. Jestem ciekaw, jak będzie prezentowała się szczegółowa lista smartfonów oraz tabletów od różnych producentów, które doczekają się Marshmallow oficjalną drogą.

źródło: Xperia Blog przez GSM Arena

Komentarze

 • Robert

  Posiadam Xperię Z (C6603) i nie mogę potwierdzić tej informacji o aktuailzacji. Dam znać kiedy dotrze do PL.

  • Mako

   U mnie na niebrandowanej Xperii Z (C6603) za nic nie chciała się pojawić aktualizacja nawet do 5.0.2. Ani OTA, ani w PC Companion. W końcu na początku września wgrałem sobie flashtoolem wersję od T-Mobile. Więc chyba nie ma w tym nic dziwnego, że tuż po wydaniu 5.1 nie pojawiła się w telefonie w PL.

 • Artrazar

  Na tablecie Xperia Z dostałem wczoraj.

  • Jew

   I wszystko ok, można śmiało aktualizować? Tez dostałem przez ota.

 • Mariusz

  mam niebrandowana xperie z (c6603) i nadal brak aktualizacji. a Ty z jakiej sieci masz ten tel Artazar ??

 • Robert

  Zgodnie z obietnicą … Wczoraj wieczorem otrzymałem aktualizację do C6603, telefon niebrandowany.

  • Mariusz

   przez co dostales aktualizacje ota w tel czy przez komputer bo ja nadal brak aktualizacji chociaz tez mam c6603 niebrandnowane. No i jak Ci sie sprawuje ??

   • Robert

    Aktualizacja jest ok mam wrażenie że bateria dłużej trzyma na prędkość Z-ki nigdy nie narzekałem pewnie dlatego że nie jestem graczem. Aktualizację dostałem po kabelku, czyli przez PC Companion.

    • Mariusz

     Ddzieki za info ja sprawdzam i ota i po kablu i nadal brak aktualizacji

  • krzysiek

   ja nadal nie mam aktualizacji jakim cudem Ty ja dostales ???

 • Mariusz

  A to dziwna sytuacja tez mam niebrandowana C6603 i nadal brak aktualizacji i na tel i przez program na komputerze

 • Adam Paweł Cupiał
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona