Ważne

Android 5.1.1 Lollipop udostępniony dla Sony Xperia Tablet Z, Z, ZL oraz ZR

Większość firm dosyć szybko porzuca wsparcie dla starszych modeli, ale na szczęście Sony jest w opozycji do takich producentów. Doskonale pokazuje to fakt, że Japończycy właśnie rozpoczęli proces aktualizacji nie najnowszych już flagowych urządzeń do Androida 5.1.1 Lollipop. Aktualnie update trafia już na pokłady Xperia Tablet Z, Z, ZL oraz ZR.

Android 5.1.1 Lollipop to obecnie najnowsza wersja systemu od Google, która dostępna jest oficjalnie (6.0 nadchodzi coraz większymi krokami). Strategia Sony może wydawać się aż dziwna, ponieważ zapewnia „lizaka” dla dwuletnich czy nawet już trzyletnich urządzeń, co w świecie „zielonego robocika” niestety jest rzadkością. Większość zmian to czysta kosmetyka, brak poważniejszych modernizacji, a na nową nakładkę od Japończyków przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Aktualizacja jest dostępna dla następujących wersji smartfonów i tabletów: Xperia Tablet Z WiFi (SGP311, SGP312) i LTE (SGP321), Z (C6602, C6603), ZL (C6503, C6506) oraz Xperia ZR (C5503). Niedługo update powinien być dostępny za pośrednictwem OTA (Over-The-Air) również w naszym kraju. Warto jeszcze odnotować, że aktualizacja nie do końca usunęła zagrożenie, związane z Stagefright, więc prawdopodobnie nieco później pojawią się dodatkowe „łatki”.

Cieszy mnie, że Sony dotrzymuje obietnic i zapewnia najnowsze oprogramowanie dla starszych urządzeń serii Xperia Z. Jestem ciekaw, jak będzie prezentowała się szczegółowa lista smartfonów oraz tabletów od różnych producentów, które doczekają się Marshmallow oficjalną drogą.

źródło: Xperia Blog przez GSM Arena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona