Ważne

Zaprezentowany PIXI 3 (10) dopełnia tabletowe portfolio Alcatel One Touch

Tegoroczne targi IFA w Berlinie obfitują w nowości sprzętowe, ale brak tu przełomowych rozwiązań, które – mówiąc kolokwialnie – powaliłyby nas na kolana. Z kim bym nie rozmawiała ze środowiska dziennikarzy technologicznych, tak każdy twierdzi, że IFA 2015 to targi przeciętne, z których zapamięta się maksymalnie trzy urządzenia (każdy wymienia inne, dla mnie są to: Huawei Mate S, Samsung Gear S2Acer Jade Promo). Alcatel na swoim stoisku zaprezentował kilka produktów, a wśród nich tablet PIXI 3 (10).

Urządzenie zostało wyposażone przede wszystkim w wyświetlacz o przekątnej 10,1” (i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli), dzięki czemu seria PIXI jest już pełna i zawiera modele z ekranami 7, 8 I 10,1”. Za działanie produktu odpowiada połączenie dwurdzeniowego procesora Mediatek o częstotliwości taktowania 1,3GHz z 1GB RAM I Androidem w wersji 5.0 Lollipop.

Pamięci wewnętrznej mamy 16GB, a dodatkowo możemy ją rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD. Zaplecze komunikacyjne obejmuje WiFi, GPS, Bluetooth 4.1, z kolei wśród portów I złączy nie zabrakło microUSB, wspomnianego microSD, 3.5 mm jacka audio oraz SIM – w modelu z 3G. Pozostałe parametry zawierają apparat 5 Mpix, kamerkę 2 Mpix, jak również akumulator o pojemności 4060 mAh.

Alcatel One Touch PIXI 3 (10) ma trafić do sprzedaży w ciągu najbliższych tygodni w dwóch wariantach: 3G i WiFi. Cena nie została ujawniona, ale możemy się spodziewać, że będzie należała do przystępnych.

alcatel-one-touch-pixi-3-10-02

źródło: informacja prasowa Alcatel

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona