Android 5.1.1 Lollipop może być zainstalowany… na Samsungu Gear S

Na forum XDA Developers pojawił się sposób na zainstalowanie CyanogenModa 12,1, który zamienia zegarek Gear S w urządzenie z pełnym Androidem 5.1.1 Lollipop. Brzmi interesująco!

Samsung Gear S jest wyjątkowym inteligentnym zegarkiem, który dzięki temu, że posiada slot na karty SIM, może zastąpić nam telefon. Deweloperzy z forum XDA postanowili więc wykorzystać tą zaletę i przenieśli pełną wersję Androida 5.1.1 do tego małego urządzenia.

Niestety system nie jest jeszcze zbyt dopracowany. Na forum pojawiły się informacje, że w sumie prawie nic nie działa. Cały czas jednak projekt jest ulepszany i jest spora szansa, że Android 5.1.1 niedługo będzie w pełni poprawnie działał na Gear S.

Poniżej zamieszczam zdjęcia, na których możecie zauważyć uruchomioną pełną wersję Androida na tym zegarku. Jak Wam się podoba ten pomysł?

Źródło: XDA, sammobile

Komentarze

 • Krzysztofsf

  podstawowe pytanie – na ile wystarczy bateria przy obsludze pelnego systemu, zwlaszcza wtedy, gdy bedziemy chcieli skorzystac aktywniej z jego mozliwosci?

  • toujojou

   W ogóle na nic nie wystarczy bateria. Zasilanie musi być cały czas podpięte… Poza tym nie przeczytałeś nawet artykułu. Praktycznie nic nie działa z aktywnych możliwości o których mówisz. To tylko eksperyment. Zamiast zajmować się takimi pierdołami mogli by pisać naprawdę dobre i potrzebne programy na takie smartłocze. Ja zapłacę.

 • patark

  A ja się cieszę, że są tacy, którzy kombinują, dzięki instalacji Android Wear na Galaxy Gear 2 neo udało mi się połączyć zegarek z Xperią Z1 po aktualizacji telefonu do Lolipopa.

 • Konrad

  Fajny pomysł :) jakby były dalsze pomysły to przeuce się z gear fita na zwykły gear

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona