Ważne

Google zaprezentowało Hangouts 4.0 dla urządzeń z Androidem

Hangouts to jedna z najpopularniejszych aplikacji, służących nam do komunikowania się. Niedawno Google udostępniło nową odsłoną, oznaczoną numerkiem 4, która wprowadza nowe funkcje i zapewnia jeszcze szybsze działanie całości. Nie mogło oczywiście zabraknąć odświeżonego wyglądu interfejsu.

Firma z Mountain View pochwaliła się, że Hangouts będzie prostsze w obsłudze. Tworzenie nowych grupowych konwersacji będzie możliwe, dzięki zaledwie jednemu przyciskowi. Z kolei lista kontaktów została usprawniona – znalezienie interesującej nas osoby będzie jeszcze szybsze.

Natomiast w jednej wiadomości będziemy mogli wysyłać wiele emoji, udostępnić naszą lokalizację, a także dodać wiele zdjęć jednocześnie. Podobno aplikacja w wersji 4.0 jest prawdziwym demonem szybkości. Usunięto większość błędów i przyspieszono wysyłanie wiadomości. Poprawiono współpracę ze smartwatchami, działającymi w oparciu o Android Wear (wystarczy jedna komenda głosowa, aby wysłać wiadomość).

Aktualizacja będzie stopniowo udostępniana dla urządzeń z Androidem za pośrednictwem Google Play. Warto wspomnieć, że posiadacze sprzętu z iOS otrzymali podobne funkcje w poprzednich update’ach.

źródło: Google

Komentarze

 • Taki Material to ja lubię :P Szkoda, że mało kto korzysta z tego komunikatora :(

  • SyoMas

   Jak pisałem wyżej używa go prawie 100% mojej rodzinki i znajomych a chyba nie jestem odszczepieńcem takim by tylko moje środowisko korzystało z tego komunikatora.

   • U mnie – jak u większości – znajomi są, bo dla YouTube, ale nikt nie korzysta. Szkoda. Mogłoby to zastąpić mi Skype i Messengera :/ Do tego na komputer jest super aplikacji z tym dymkiem jak w Messengerze :P Szkoda, że na telefon nie ma :/

    • SyoMas

     Aplikacja z dymkiem na desktopa? Ja używam dodatku do Chrome, spisuje się nieźle. Unikam aplikacji obcych by nie rozdawać swego hasła do profilu Googla.

    • SyoMas

     Ja też na początku miałem niski odsetek korzystających, bo popularność Skypa, GG, a potem Messengera przebijała znakomicie Google Talka/Hangoutów. Zacząłem jednak pokazywać znajomym, że nie muszą niczego instalować, bo to coś już mają, wystarczy uruchomić raz i po zawodach. Świetnie to działa na tych, którzy nie bardzo lubią lub umieją coś zainstalować ze sklepu Play a tacy są wciąż. Świadomość, że coś mają gotowe dobrze na nich działa.

 • Przemek

  W Polsce tylko Messenger. Hangouts niemalże nie znany

  • SyoMas

   Wszyscy moi znajomi korzystający z Androidowych urządzeń ale i wielu na iOS’ie korzystają z Hangoutów w obszarze czatowym. Rodzinka szeroko pojęta również. Z kimkolwiek mam się komunikować czatem, pytam czy ma urzadzenie z Androidem i jaki ma adres profilu googlowego i wysyłam mu wiadomość Hangoutem, bo nic nie musi instalować. Wychodzę z założenia, że nie ma sensu instalować dodatkowej appki, która dubluje funkcjonalność innej, wbudowanej w system.

   • Myślę podobnie. Korzystałem z wielu zamienników, ale i tak zawsze wracałem do oryginalnej appki. Np. Messenger do SMSów od Google jest fajny, ale po co mi drugie, jak mam appke do Smsów. :P Google mogłoby zrobić jakieś portowanie wiadomości z Messengera :P Tzn. ja jak chcę to bym korzystał z Hangoutsów, a odbiorca z Messengera. To by było dobre. :P

    • SyoMas

     Faktem jest, że z SMSów już przestałem korzystać, z powodów o których wspomniałem. Gdy dostaję SMS-a to rzucam się z ciekawością do telefonu by sprawdzić kto jeszcze z tej formy komunikacji korzysta. Wszyscy raczej piszą na czacie więc SMS stał się egzotyczny.

 • Fedurrr

  WhatsApp używa cała rodzina zony, wcześniej sam używałem viber, brat z vibera przerzucil się na hungsapp. Duża fragmentach. Kiedyś było GG i tlen a kto chciał mieć wszystkich używał mirinda czy miranda. Każda apka coś zajmuje, coś komunikuje, osobiście też osadzilem się na WhatsApp. Nie widzę różnicy.

  • SyoMas

   Przed rokiem, kolega, któremu urodziło się dziecięcie prawie w tym samym czasie co moje, pozazdrościł mi możliwości wysyłania ruchomych GIFów z postępami rozwojowo-ruchowymi maleństwa do dziadków i rodzinki bo WhatsUp tego nie pltrafił. Nie używam WhatsUp’a więc nie wiem, czy w ciagu tego roku nabawił się takiej funkcjonalności. Ja w Hangoutach bardzo sobie chwalę taką możliwość i wykorzystuję ją nieustannie a dziadkowie są wniebowzięci. Ilustruję zresztą ruchomymi obrazami większość wiadomości, bo jak jeden obraz zastępuje tysiąc słów tak obraz ruchomy jest niepomiernie bardziej nośny informacyjnie od statycznej fotki.

 • SyoMas

  Jak jestem wielkim zwolennikiem Hangoutów (co pewnie widać w komentarzach do tego artykułu), tak to uaktualnienie zniesmaczyło mnie granicznie. Mam wrażenie, że większe uaktualnienia przygotowuje za każdym razem inna ekipa, nie dbając o dorobek poprzedniej. Sposób dołączania wielu fotek na raz (wyłącznie z plików zgromadzonych w Google Photos) jest zupełnie od czapy. Nie umiem nawet dociec jaki klucz jest wykorzystany do ich sortowania, ale to i tak znaczenia nie ma bo dotarcie do fotki gdzieś w głębi listy to jakiś rollercoaster bez trzymanki. Niestety moje ulubione, ruchome GIFy też są spaprane. Albo ich wysłać nie mogę, albo jak już się uda to znów nie ruszają się u mnie na czacie. Na szczęście ruszają się u adresatów wiadomości. Znikła wcześniej istniejąca możliwość dopisania podpisu do fotki wysyłanej z galerii i wysłania takiego bundla za jednym zamachem.
  No nabiału nie urywa jak na tak huczne zapowieści. Ale mam nadzieję, że szybko pojawi się jakiś patch.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona