Ważne

Portfolio Alcatela wzbogaciło się właśnie o wodo- i kurzoodpornego budżetowca

Wśród budżetowych smartfonów bardzo trudno znaleźć model posiadający certyfikat IP67. Wodo- i kurzoodporność zarezerwowana jest bowiem przede wszystkim dla flagowców (i telefonów „do zadań specjalnych”, które jednak swoimi gabarytami i wyglądem zniechęcają wielu potencjalnych nabywców).

Alcatel wprowadził właśnie na rynek model Conquest, którego najmocniejszym argumentem sprzedażowym jest ww. certyfikat. Pozostała specyfikacja nie wyróżnia się już niczym „spektakularnym” na tle budżetowej konkurencji.

Alcatel OneTouch Conquest został wyposażony w 5-calowy ekran o rozdzielczości HD (pokryty Dragontrail), czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,2 GHz, 1 GB pamięci RAM i 8 GB dysk wewnętrzny z możliwością rozszerzenia pamięci o 32 GB przy pomocy karty microSD.

Na tyle umieszczono 5 Mpix aparat z diodą doświetlającą LED, na froncie zaś kamerkę o matrycy 2 Mpix. Kolejnym argumentem, który może przekonać klientów do zakupu, jest moduł LTE, który wspiera szybką transmisję danych.

Za pracę Alcatela OneTouch Conquest odpowiada system Android 5.1 Lollipop i akumulator o pojemności 2500 mAh.

Smartfon dostępny jest w ofercie amerykańskiego operatora BoostMobile w cenie 129,99 dolarów. Nie mamy informacji czy planowana jest jego sprzedaż w innych krajach, w tym na rynkach europejskich.

Źródło: Softpedia

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona