Arbor Gladius – tablet z Windowsem dla wymagających

Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń typu rugged, czyli odpornych na trudne warunki i stworzonych dla użytkowników, którzy cenią przede wszystkim wytrzymałość swojego sprzętu. Właśnie taki jest nowy tablet Arbor Gladius. Oczywiście nie wyróżnia się mocarną specyfikacją, za to oferuje wzmocnioną obudowę oraz pełne wyposażenie z zakresu łączności.

Arbor Gladius jest wyposażony w 10,4-calowy ekran AFFS+ TFT LCD o rozdzielczości 1024×768 pikseli. Warto odnotować, że droższa wersja G1052CS (w sprzedaży jest dostępny także tańszy wariant G1052C) wyróżnia się wysoką jasnością maksymalną na poziomie aż 800 nitów. Czytelność nawet w pełnym słońcu będzie stać na wysokim poziomie.

Na pokładzie nowości znalazł się Intel Celeron N2930 z czterema rdzeniami 1,83 GHz. Bazowo ilość pamięci operacyjnej wynosi 2 GB, ale możemy ją rozbudować do 8 GB, natomiast na nasze pliki mamy 32 GB. Archos Gladius oferuje także RFID, NFC, Wi-Fi a/b/g/n, Bluetooth 4.0, LTE i radzi sobie z odczytywaniem kodów kreskowych, a także obsługą płatności. Nie zabrakło aparatu głównego 5 Mpix.

Obudowa jest odpowiednio wzmocniona. Wytrzymuje bez większych problemów upadek z wysokości 1,2 metra, skrajnie niskie i wysokie temperatury, wstrząsy, a także jest odporny na pył oraz deszcz (norma IP54). Za ochronę ekranu odpowiada Gorilla Glass. Wymiary Arbora prezentują się następująco: 205 x 294 x 25 mm.

Tablet jest zasilany przez dwie baterie: wbudowaną 1880 mAh oraz łatwo wymienialną o pojemności 2500 mAh. Dzięki temu w każdej chwili możemy przedłużyć czas pracy naszego urządzenia za pomocą dodatkowych akumulatorów.

Na pokładzie ujrzymy Windowsa 10 – producent zaimplementował tryb bardzo niskiego zużycia energii oraz specjalne oprogramowanie dla czytników. Arbor Gladius został wyceniony na 1612 dolarów, a na wersję z jaśniejszym ekranem musimy wydać o 210 dolarów więcej. Na pewno to urządzenie, które zaspokoi potrzeby wymagających.

źródło: Arbor przez ZDNet, Tablet-News

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona