Ważne

Jesteś użytkownikiem NVIDIA Shield Tablet? Koniecznie przeczytaj (ważne!)

Stali Czytelnicy Tabletowo doskonale wiedzą, że staramy się nie publikować artykułów z tytułami, które nic nie mówią i niejako wymuszają kliki. Pozostali jednak mogli pomyśleć, że ten tekst właśnie do takowych należy. Nic z tych rzeczy. Mam Wam do przekazania naprawdę ważną informację od NVIDII. Dotyczy wszystkich użytkowników NVIDIA Shield Tablet.

Nie dalej jak kilka godzin temu informowaliśmy, że Shield Tablet otrzymał aktualizację systemu do Androida 5.1.1 Lollipop. Okazuje się, że ze sprzętem są problemy – co ciekawe, zupełnie nie mają one związku z warstwą oprogramowania, a z komponentami – dokładniej – z akumulatorem.

NVIDIA rozpoczęła akcję serwisową, która polega na wymianie zagrożonych uszkodzeniem NVIDIA Shield Tablet. W grę wchodzą urządzenia dostępne w sprzedaży między lipcem 2014 a lipcem 2015 roku.

Firma NVIDIA ustaliła, że akumulatory w tym modelu mogą się przegrzewać, stwarzając niebezpieczeństwo pożaru. Akcja serwisowa, polegająca na wycofaniu objętych nią tabletów z rynku, nie wpływa na żadne inne produkty firmy NVIDIA.

Wszyscy posiadacze Shield Tablet powinni udać się na stronę www.nvidia.com/support/tabletrecall, gdzie dowiedzą się czy ich urządzenie kwalifikuje się do wymiany i, jeśli tak, w jaki sposób jej dokonać. Firma NVIDIA prosi również użytkowników o zaprzestanie korzystania z zagrożonych uszkodzeniem tabletów, z wyjątkiem czynności niezbędnych do wykonania zapasowej kopii danych. Po zarejestrowaniu swojego urządzenia użytkownicy otrzymają tablet na wymianę.

Akcja serwisowa dotyczy urządzeń z jednym typem baterii – „Y01„. Użytkownicy sprzętu z akumulatorami oznaczonymi jako „B01” mogą spać spokojnie. Jak to sprawdzić? Wystarczy przejść do Ustawień, następnie „O tablecie” -> „Status”. W Polu „bateria” znajdziecie odpowiednią informację: B01 lub Y01.

Sytuacja wygląda poważnie, więc tak samo potraktujcie, proszę, tą informację.

źródło: NVIDIA

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona