Ważne

Google Now umożliwi wysyłanie wiadomości za pomocą aplikacji firm trzecich

Google nadal wzbogaca swojego asystenta głosowego o kolejne funkcje. W marcu dodano możliwość wysyłania wiadomości przez Hangouts za pomocą odpowiedniej komendy, a jeszcze wcześniej, bo w styczniu, Now mógł zostać uzupełniony o informacje z aplikacji firm trzecich, zainstalowanych na naszym urządzeniu. Teraz natomiast firma z Mountain View zaimplementowała kolejną praktyczną opcję.

Otóż od teraz będziemy mogli wysyłać wiadomości przez Now za pomocą programów firm trzecich, dzięki czemu nareszcie nie musimy korzystać wyłącznie z aplikacji od Google. Wśród wspieranych programów znajdziemy Telegram, WhatsApp, WeChat, Viber i NextPlus (wymagana najnowsza wersja). Być może do końca roku lista ta wzbogaci się o nowe pozycje.

Samo polecenie pozostało prawie niezmienione i wygląda następująco: „Ok Google, send a (nazwa aplikacji) message to …”. Niestety chwilowo ta funkcja jest dostępna wyłącznie w USA – z czasem zostaną dodane kolejne języki oraz wsparcie dla innych krajów. Jestem ciekaw, kiedy pojawi się oficjalnie dla Polski.

googlenow

źródło: Google przez xda-developers

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona