Ważne
Wiko VIEW

Wiemy, które tablety Toshiby dostaną aktualizację do Windowsa 10

Osoby śledzące rynek nowych technologii doskonale kojarzą dwie lipcowe daty. W tym roku tak się złożyło, że 28 lipca swoją konferencję miało OnePlus (premiera Two) oraz Motorola (o godz. 15 naszego czasu, prawdopodobnie Moto G i Moto X – trzeciej generacji), a 29 lipca – premiera nowego Meizu (M2) i udostępnienie aktualizacji systemu Microsoftu do Windowsa 10. Tym razem Toshiba postanowiła podać do wiadomości urządzenia, które będą mogły cieszyć się z najnowszej wersji tej platformy.

Na liście urządzeń, które dostaną aktualizację, znalazły się następujące produkty:

 • Encore Mini WT7-C
 • Encore 2 Write WT10PE
 • Encore 2 Write WT8PE
 • Encore 2 WT10-A
 • Encore 2 WT8-B

Starszy tablet, Toshiba Encore 8 (WT8-A), według harmonogramu producenta otrzyma możliwość aktualizacji dopiero 31 stycznia 2016 roku.

Wspomnianą listę zawierającą wszystkie urządzenia Toshiby, które będą mogły zostać zaktualizowane do Windowsa 10, znajdziecie na oficjalnej stronie firmy (tutaj).

źródło: informacja prasowa Toshiba

Komentarze

 • Metek

  A wiadomo cos o tabletach colorovo? Dostaną bezpośrednio od MS jak każdy inny komputer czy to, ze firma nie istnieje wiąże się z utratą możliwości aktualizacji?

  • oder

   To nie jest jakiś android :P Aktualizację dostanie każdy kto ma tablet z 8.1. Firmy jednak robią kupę marketingową żeby podbić sprzedaż nowszych droższych modeli które jako pierwsze dostaną wsparcie producenta (w postaci sterowników) a nie aktualizację do 10 jak sugerują. Ale oni to nazywają “które dostaną aktualizację”. Acer jeszcze bardziej kombinuje i tą swoją “aktualizację” dadzą tylko tym którzy kupili ich tablety po listopada 2014 :P To jest jeden wielki przekręt. To o czym mówią to jedynie ich wsparcie w postaci zapewnienia wszystkich sterowników (tych których nie ma wbudowanych w 10). Po ukazaniu się 10 każdy kto ma urządzenie z 8 i 7 z minimalnymi wymaganiami dla 10 odstoi swoją kolejkę do 10 będzie mógł zaktualizować do 10. Nawet jeśli niektóre podzespoły nie będą współpracować z dziesiątką. I tutaj chodzi o to wsparcie producentów sprzętu. Nawet jak nie pójdą teraz to sterowniki pojawią się później oficjalne czy nie oficjalne czy nawet jakieś hacki. Gwarancji nie stracimy na sprzęt w przeciwieństwie do androida. No ale będziemy kombinować sami, zawsze można prosto wrócić do 7 czy 8… Ale szczerze radzę się wstrzymać z 10. Szczególnie na sprzęcie na którym 8 już muli. 10 muli jeszcze bardziej :P A wszystkie nowości z 10 można mieć w 8 tylko trzeba kiwnąć palcem :P

   • Metek

    Make sens :P jeszcze takiego tabletu nie posiadam tylko się rozglądam za czymś tanim na Windows brałem pod uwagę m.in. Colorowo właśnie ;) dzięki za wyczerpującą odpowiedź

  • 123qwerty

   Ja dziś próbowałem bezpośrednio i na dzień dziesiej szy aktualizacja nie powiodła się. Może i dobrze bo z 8.1 jestem zadowolony, no ale chciałem spróbować.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona