Ciekawostka: Samsung Pay nie zadziała na urządzeniach z rootem

Podczas prezentacji Samsunga Galaxy S6 producent przedstawił ciekawą funkcję do płacenia naszym smartfonem – Samsung Pay. Dziś dowiadujemy się, że osoby, które zdecydują się na modyfikację oprogramowania w swoim telefonie, nie będą mogły korzystać z tej funkcji.

Samsung Galaxy S6 wykorzystując moduł NFC oraz korzystając z technologii magnetycznej MST pozwala na wykonywanie płatności naszym smartfonem. Co prawda oficjalnie funkcja ta nigdzie nie nie jest jeszcze dostępna (aktualnie ciągle trwają testy), ale już pojawiają się pewne ograniczenia.

Okazuje się bowiem, że osoby, które będą posiadały roota na swoich smartfonach, nie będą mogły korzystać z Samsung Pay. Podobno ma to zwiększyć bezpieczeństwo wykonywanych transakcji i ma wyeliminować nadużycia.

samsung-pay-rooted-prompt-261x465

Podczas próby płatności smartfonem z rootem pojawia się komunikat o odmowie z uzasadnieniem, że Samsung Pay jest zablokowany dla zmodyfikowanych urządzeń.

Źródło: sammobile

Komentarze

 • Mariusz

  Pewnie i to jakoś ominą ;) Nie zdziwię się, jak niedługo Samsung Pay będzie działał na LG czy HTC :D

 • maciej_ct

  do tej pory miałem 7 urządzeń z Andkiem – wszystkie były lub są zrootowane
  bez root i modyfikacji NIE MA Androida – to jest kwintesencja tego OS

  szajsung widać ma za daleko do łba

  • Aven

   No widzisz- mam Galaxy s5 bez roota i jakoś żyje.

   • jendrush

    Ja też żyję bez roota w Note 4, ale co to za życie… Backupu normalnie nie zrobię, te ….. reklamy muszę oglądać..Wcześniej miałem każde urządzenie zrootowane, niestety tutaj nie mogę tego zrobić bez uruchamiania Knox, dzięki Samsung.

 • Fedurrr

  Kolejna zbędna usługa, korzystając z nfc i tak można płacić bez łaski samsunga. Nie wiem jak można oglądać te reklamy mając sprzęt bez roota, mieć ograniczony dostęp do karty SD, dostęp do pełnego bagedckupu itp

Przeczytaj następny wpis

Samsung Galaxy Note 5 przetestowany w Geekbench

Potwierdza się częśc specyfikacji, m.in. 4 GB pamięci operacyjnej

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona