Ważne

Umi Hammer S wejdzie do sprzedaży w sierpniu w cenie 129 dolarów

Najtańszy smartfon z USB typu C

Ostatnio Umi pozytywnie zaskakuje. Chińczycy zaprezentowali model Zero 2, który wyróżnia się dodatkowym wyświetlaczem E Ink, a także Iron, wzbogacony o skaner tęczówki, opracowany we współpracy z Eye Verify. Tym razem producent zapowiedział wejście do sprzedaży Hammera S. Posiada przeciętną specyfikację, ale za to ma kosztować niewiele i oferować USB typu C, prawdziwą rzadkość na rynku „średniaków”.

Kiedy zestawimy Umi Hammer S z jego bezpośrednimi rywalami w podobnej cenie, ta nowość nie będzie szczególnie wyróżniać. Ekran ma przekątną 5,5 cali, ale jeszcze nie wiadomo o jakiej dokładnie rozdzielczości – przy cenie 129 dolarów spodziewałbym się HD. Nie zabraknie także układu od Mediateka. W tym przypadku otrzymamy MT6735 z 4 rdzeniami ARM Cortex A53 1,5 GHz oraz grafiką ARM Mali T720, czyli duet nieźle sprawdzający się w codziennym użytkowaniu. Nie zabrakło także 2 GB RAM-u.

Mimo niskiej ceny, Hammer S posiada 16 GB pamięci wbudowanej. Jednak najważniejszym elementem nowego Umi jest USB typu C – dotychczas zarezerwowany wyłącznie dla flagowych telefonów. Jednak myślę, że niedługo również tańsze modele otrzymają w standardzie ten port. Warto wspomnieć o obecności czytnika linii papilarnych, chociaż wątpię, aby działał tak, jakbyśmy mogli oczekiwać od tego typu skanera.

Umi Hammer S trafi do sprzedaży w sierpniu. Cena za egzemplarz wyniesie 129 dolarów, co wydaje się być rozsądną kwotą. Według mnie będzie to alternatywa dla np. niedawno zaprezentowanego Honora 4A, szczególnie dla osób, które chcą koniecznie kupić telefon z czytnikiem linii papilarnych.

źródło: Umi przez Gizmochina

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona