W 2016 roku co trzeci sprzedany smartfon będzie posiadać dual SIM

Oczywiście najwięcej takich urządzeń zostanie kupionych w Chinach i Indiach

Coraz więcej producentów decyduje się na wypuszczenie swoich smartfonów z dual SIM na pokładzie. Niewątpliwie takie rozwiązanie jest bardzo popularne w krajach rozwijających się – tutaj prym wiodą Chiny oraz Indie, czyli najważniejsze kraje dla przemysłu urządzeń mobilnych. W następnym roku takie telefony staną się jeszcze popularniejsze.

Strategy Analitycs podaje, że w 2016 roku ludzie kupią 1,6 miliarda smartfonów. Z tego aż 514 milionów mają stanowić urządzenia ze slotem na dwie karty SIM – dla porównania w 2015 na rynek ma trafić “zaledwie” 431 milionów takich telefonów. Wzrost wyniesie 19 procent.

Oczywiście najważniejszymi rynkami zbytu takich modeli będą dwa azjatyckie państwa: Indie oraz Chiny. W obu krajach ludzie chętnie kupują telefony dual SIM, ponieważ mogą wówczas wybrać dwóch różnych operatorów, oferujących najkorzystniejsze oferty na rozmowy, SMS-y czy pakiety danych komórkowych.

Pośród najważniejszych producentów takiego sprzętu, Strategy Analitycs wymieniło Samsunga, Micromaxa i Lenovo, którzy inwestują sporo pieniędzy w rozwój smartfonów z dual SIM. Z kolei jako największego przegranego tego segmentu wymienia się Apple. W końcu nie zapowiada się, aby nowy iPhone był dostępny w wersji na dwie karty SIM – przez to firma z Cupertino traci dużo klientów.

źródło: DigiTimes przez Pocketnow

Komentarze

 • Konrad Uroda-Darłak

  Niech sobie będzie – ja i tak nigdy takiego nie kupię. No chyba, że z braku wyboru xP

  • Sprinter

   Nigdy to bardzo mocne słowo

   • Konrad Uroda-Darłak

    Jak pisałem, “chyba, że z braku wyboru” ^^

 • Igor Domagała

  uważam, że dual sim powinien być standardem wśród flagowców i nie tylko

 • macsee

  Powinni oferować takie rozwiązanie jakie Huawei daje w swoich dual simach. Gdzie drugi slot jest hybrydowy i można go używać jako drugi slot SIM albo slot na kartę SD.

 • Pawel Zur

  Mało jest 6 calowych z dual SIM i jak się ma sluzbowy numer w którym jest zablokowane wszystko oprócz polaczen to tylko dual ratuje

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona