Ważne

Do oferty LG dołączył budżetowy Bello II z 5-calowym ekranem

Dzisiaj nie tylko Samsung zaprezentował swoje nowe urządzenie. Podobnie postąpiło LG, jednak ich premiera jest o wiele mniej ważna niż prezentacja Galaxy Tab S2. Producent flagowego G4 wypuścił na rynek nowy model z najniższej półki. Bello II, bo o nim mowa, charakteryzuje się bardzo słabą specyfikacją, która przywodzi na myśl smartfony sprzed kilku lat.

LG Bello II został wyposażony w 5-calowy ekran o beznadziejnej rozdzielczości FWVGA, czyli 854 na 480 pikseli, co przekłada się na 195 ppi. Cóż, po urządzeniu od renomowanego producenta spodziewałbym się HD, w ostateczności qHD. Moim zdaniem tym samym Koreańczycy skreślili swój telefon – poprzednik oferuje dokładnie taki sam wyświetlacz.

Moc obliczeniową dostarcza czterordzeniowy procesor o maksymalnej częstotliwości taktowania 1,3 GHz, czyli zapewne będzie to Mediatek MT6582. Część specyfikacji także nie uległa zmianie względem ubiegłorocznego Bello. Bello II oferuje 1 GB RAM, 8 GB pamięci wbudowanej z możliwością rozbudowy, łączność 3G, WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS, sporą baterię 2540 mAh oraz aparat główny 8 Mpix.

Wśród nielicznych modernizacji należy wymienić przednią kamerkę. Tym razem nad ekranem umieszczono matrycę o rozdzielczości 5 Mpix, co aktualnie jest już standardem nawet wśród low-endów. Natomiast druga zmiana dotyczy oprogramowania. Zamiast Androida 4.4, preinstalowany jest tu 5.1 Lollipop, który został wzbogacony o nakładkę LG UX 4.0.

LG-Bello-II-2

Zależnie od rynku, LG Bello II pojawi się także w wersji dual SIM. Warto wspomnieć, że smartfon będzie dostępny w trzech kolorach: białym, złotym oraz czarnym. Niestety Koreańczycy nie podali jeszcze krajów, do których trafi nowy budżetowiec, ani jego ceny. Pewne jest jedno: w sklepach znajdziemy wiele ciekawszych low-endów z ekranami o rozsądniejszej rozdzielczości.

źródło: LG przez Pocketnow

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona