Ważne

Sony oficjalnie potwierdza udostępnienie Androida 5.1 Lollipop pod koniec lipca

Sony postąpiło dosyć niecodziennie w sprawie aktualizacji swoich urządzeń do Androida Lollipop. Nowe oprogramowanie pojawiło się dla wszystkich modeli z serii Z, m.in. starszych produktów, czyli Tablet Z czy pierwszej „Zetki”, które są dostępne na rynku od kilkudziesięciu miesięcy. Teraz wiemy, jakie smartfony i tablety doczekają się aktualizacji do wersji 5.1.1.

Niedawno certyfikacji doczekało się nowe oprogramowanie, stworzone z myślą o Xperiach Z2 oraz Z3, co oznaczało, że proces wydania aktualizacji rozpocznie się za kilka tygodni. Co ciekawsze, na stronie japońskiego oddziału Sony pojawiła się już oficjalna informacja na ten temat. Otóż update ma zostać udostępniony pod koniec lipca. Sądzę, że w Polsce pojawi się w pierwszym lub drugim tygodniu sierpnia.

Producent przygotował też specjalną infografikę, pokazującą różnicę pomiędzy Androidem 4.4 KitKat a 5.1.1 Lollipop. Cóż, jeżeli korzystacie z wersji 5.0 na swoich urządzeniach Sony, większość zmian nie będzie dla Was zaskoczeniem. Na pasku powiadomień mają pojawić się bardziej rozbudowane opcje związane z danymi komórkowymi oraz WiFi. Oczywiście ujrzymy również nowe animacje. Większych zmian w wyglądzie nakładki nie można się spodziewać.

źródło: Sony przez Xperia Blogxda-developers

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona