Ważne

Sony oficjalnie potwierdza udostępnienie Androida 5.1 Lollipop pod koniec lipca

Sony postąpiło dosyć niecodziennie w sprawie aktualizacji swoich urządzeń do Androida Lollipop. Nowe oprogramowanie pojawiło się dla wszystkich modeli z serii Z, m.in. starszych produktów, czyli Tablet Z czy pierwszej “Zetki”, które są dostępne na rynku od kilkudziesięciu miesięcy. Teraz wiemy, jakie smartfony i tablety doczekają się aktualizacji do wersji 5.1.1.

Niedawno certyfikacji doczekało się nowe oprogramowanie, stworzone z myślą o Xperiach Z2 oraz Z3, co oznaczało, że proces wydania aktualizacji rozpocznie się za kilka tygodni. Co ciekawsze, na stronie japońskiego oddziału Sony pojawiła się już oficjalna informacja na ten temat. Otóż update ma zostać udostępniony pod koniec lipca. Sądzę, że w Polsce pojawi się w pierwszym lub drugim tygodniu sierpnia.

Producent przygotował też specjalną infografikę, pokazującą różnicę pomiędzy Androidem 4.4 KitKat a 5.1.1 Lollipop. Cóż, jeżeli korzystacie z wersji 5.0 na swoich urządzeniach Sony, większość zmian nie będzie dla Was zaskoczeniem. Na pasku powiadomień mają pojawić się bardziej rozbudowane opcje związane z danymi komórkowymi oraz WiFi. Oczywiście ujrzymy również nowe animacje. Większych zmian w wyglądzie nakładki nie można się spodziewać.

źródło: Sony przez Xperia Blogxda-developers

Komentarze

 • xUkasz852

  Czy na liście znajduje się M2/M2 Aqua i E4g?

 • bysku1

  A to mnie bardzo cieszy że moja Xperia Z2 dostanie lolipopa 5.1.1

 • pi

  u mnie sony Z C6603 na lollipopie 5.0.2 nie pokazuje nieodebranych połączeń(a czasami pokazuje), następna wersja to poprawi, czy będzie jeszcze gorzej

 • Z KC

  Cieszę się bardzo bo drenaż baterii na 5.0 jest po prostu nieprzyzwoicie duży.

 • Gość z de

  W Niemczech juz mają w sieci Vodafone.Telefony kupione bez simlocka muszą czekać.

 • Łukasz Guzenda

  Żałuję,że zaktualizowałem mojego M2. Zmiany są przede wszystkim kosmetyczne. Większość aplikacji samoistnie się wyłącza. Na dzień dobry aktualizacja pożarła mi 500 MB z i tak skromnej pamięci wewnętrznej ,bateria jest drenowana i to w trybie Stamina znacznie bardziej niż w poprzedniej wersji a ponoć to w starszej wersji systemu było źle. Nadal nie widzę opcji przenoszenia danych aplikacji na zewnętrzną kartę SD natomiast ciągle zalegają w pamięci wewnętrznej w folderze o nazwie SD CARD co jest dla mnie jednoznaczne z pokazaniem faka przez producenta. W szybkości działania czy o zapowiadanych poprawkach nie zauważyłem żadnych różnic.Porażka.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona