Ważne

Kolejny smartfon Sony przecieka do sieci – 5,8-calowy E5706

O Sony jest ostatnio dość głośno. Bynajmniej nie ze względu na świetne wyniki sprzedaży i jeszcze ciekawsze produkty, które trafiają na półki sklepowe. W ostatnim czasie na tapecie cały czas jest jeden główny temat: przegrzewająca się Xperia Z3+. Ale japoński koncern nie zamierza się tym za bardzo przejmować i pracuje nad kolejnymi nowościami. Poza Lavender (prawdopodobnie C5 Ultra lub T4 Ultra) Sony przygotowuje 5,8-calowego smartfona.

Urządzenie o nic nie mówiącej nazwie kodowej Sony E5706 pojawiło się w sieci za sprawą najnowszego „przecieku”. Wynika z niego, że ma to być model przeznaczony dla osób, które nie stronią od wielkich smartfonów. Jego wyświetlacz ma mieć przekątną 5,8″ i rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli. Można się zastanawiać czy nie lepiej by było zastosować QHD, ale z drugiej strony drenaż baterii byłby nieunikniony.

Całość ma działać dzięki procesorowi Qualcomm Snapdragon 808 ze wsparciem 3GB RAM oraz systemowi Android w wersji 5.1 Lollipop. Fotograficzne możliwości miałby zapewnić aparat 16 Mpix i kamerka frontowa 8 Mpix.

I to tak naprawdę wszystkie informacje, jakie aktualnie posiadamy na temat tajemniczego Sony E5706. Produkt ma zostać zaprezentowany podobno w przyszłym miesiącu, choć bardziej prawdopodobne wydają się targi IFA 2015 w Berlinie (początek września).

źródło: GSMArena, Mobipicker

Komentarze

Przeczytaj następny wpis

SanDisk wprowadza do sprzedaży bezprzewodowe dyski flash

W czterech wariantach pojemnościowych: 16, 32, 64 lub 128 GB

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona