Ważne

W czerwcu w samych Chinach sprzedano blisko 34 miliony smartfonów

Z tego aż 31 milionów urządzeń działa pod kontrolą Androida

Chiny są największym rynkiem sprzedaży urządzeń mobilnych, przez co większość producentów koncentruje na tym kraju swoją uwagę. W sieci pojawiły się oficjalne informacje na temat liczby smartfonów oraz tabletów, które zostały tam kupione. Jak wyglądają te rezultaty na tle wcześniejszych miesięcy? Który ekosystem wyszedł zwycięsko z tej walki?

Przez pierwszą połowę 2015 roku Chińczycy zakupili aż 237 milionów urządzeń mobilnych, co stanowi wzrost o 7,4% względem poprzednich lat. Warto wspomnieć, że Państwo Środka naprawdę zaczęło stawiać na 4G. Blisko 195 milionów sprzedanych smartfonów oferuje LTE (blisko 4 razy więcej niż kiedyś), co jest głównie zasługą tamtejszych operatorów: China Mobile, China Telecom oraz China Unicom.

W samym czerwcu na rynku pojawiło się 33,77 milionów nowych telefonów. Tutaj uwaga: z tego aż 30,92 miliona egzemplarzy działa w oparciu o Androida. Świetne rezultaty, ale gorsze niż w maju. Na pewno są dobre wieści dla producentów urządzeń z Androidem, ale nie zapominajmy, że i tak najwięcej pieniędzy z tego segmentu trafia do Apple. Tabletów natomiast sprzedano blisko 4,5 miliona sztuk.

Zobaczymy, czy Chiny będą równie chłonnym rynkiem za 10 lat. Na razie wszystkie firmy muszą tworzyć produkty z myślą o tym państwie – jestem ciekaw, jak na sprzedaż smartfonów wpłyną premiery nowych flagowców.

źródło: DigiTimes przez Pocketnow

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona