Ważne

HTC One M8 na pewno otrzyma Androida M

Ostatnio HTC nie odnosi rynkowych sukcesów, ale nadal Tajwańczycy zamierzają ostro walczyć w segmencie urządzeń mobilnych. Niedawno poznaliśmy ich nowe telefony z serii Desire, a teraz dowiedzieliśmy się, że ich zeszłoroczny flagowiec, One M8, na pewno otrzyma Androida M. Czy będziemy mogli liczyć na kolejne aktualizacje?

HTC One M8 to high-end, który zadebiutował w pierwszym kwartale 2014 roku. Jego specyfikacja nadal prezentuje się świetnie: Snapdragon 801, 5-calowy ekran Full HD Super LCD 3, 2 GB RAM, aparat 4 Mpix (DuoCamera), bateria 2600 mAh, a także głośniki stereo BoomSound. Oczywiście model ten doczekał się już następcy (recenzja One M9 pojawi się wkrótce), a także wersji odświeżonej – One M8s.

Pośród droższych urządzeń z Androidem standardem jest wsparcie przez 24 miesiące od oficjalnej premiery. Przykładowo starszy One M7 dostał 5.0 Lollipop, jako ostatni update w swojej historii. Natomiast właściciele M8 na pewno otrzymają jeszcze Androida M, który wprowadza sporo ulepszeń względem poprzednika i lepiej radzi sobie z zarządzaniem energią. Jednak może to być ostatnia aktualizacja dla tego smartfona. Kiedy wyjdzie nowa wersja OS od Google, tajwański flagowiec będzie już miał ok. 20 miesięcy – zapewne wtedy firma zdecyduje o zakończeniu pełnego wsparcia.

HTC One M8 to jeden z najbardziej udanych smartfonów od tego producenta i o czym warto wspomnieć, otrzymał najnowszą wersję nakładki Sense 7.0. W świecie Androida to rzadki przypadek. Niestety równie nieczęsto spotykane, co zapewnianie aktualizacji dla smartfonów przez ponad dwa lata…

źródło: @moversi

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona