Patentów Samsunga ciąg dalszy. Tym razem są to sensory, mierzące… naszą wagę

Ostatnio Samsung wręcz szturmuje urzędy patentowe. Ostatnie patenty dotyczyły zakrzywionych wyświetlaczy, giętkich ekranów oraz sklepu z aplikacjami dla urządzeń z dopiskiem “Edge”. Teraz Koreańczycy zgłosili rozwiązanie z zupełnie innego segmentu. Otóż koreański producent stworzył zestaw sensorów, które będą potrafiły zmierzyć naszą masę.

Samsung mocno stawia na urządzenia wearables i rozbudowane funkcje zdrowotne w swoich urządzeniach, o czym najlepiej świadczy aplikacja S Health. W zeszłym roku Galaxy S5 otrzymał jako pierwszy pulsomierz. Nie było to rozwiązanie perfekcyjne, ale w pewien sposób pokazało kierunek rozwoju Koreańczyków w tej dziedzinie. Ostatnie wnioski patentowe pokazują, że przyszłe generacje Galaxy będą jeszcze bardziej “smart”. Być może w ich przypadku zmierzenie własnej wagi za pomocą telefonu wcale nie będzie abstrakcją.

samsung-patent-sensory

Cztery sensory byłyby zintegrowane w specjalnym etui, pełniącym oczywiście również bardziej przyziemną rolę, jaką jest ochrona urządzenia. Ten kwartet specjalnych czujników mierzyłby poziom impedancji (uogólniony opór elektryczny). Pomiar rozpoczynałby się przy kontakcie z naszymi dłońmi (rysunek poniżej) i na jego podstawie smartfon wyliczałby przybliżoną masę. Rozwiązanie bardzo nietypowe, pozostaje tylko czekać na jego implementację w przyszłych modelach.

samsung-patent-sensory-2

Jestem ciekaw, jaką dokładność miałby pomiar wykonany smartfonem. Na pewno te informacje byłyby zapisywane w S Health, który mógłby wówczas na podstawie naszej wagi, tętna, poziomu stresu i aktywności, ułożyć zalecany harmonogram dnia czy dietę. Myślę, że kiedyś podobne sensory znajdziemy także w nowych wearables od Samsunga.

źródło: Venture Beat przez Sammobile

Komentarze

  • Konrad Uroda-Darłak

    Niby na jakiej podstawie, bo coś nie rozumiem o.O

  • vvaz

    To nie liczy wagi (weight), ale zawartość tłuszczu w organizmie (body fat). Jedno z drugim powiązane, ale to jednak co innego.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona