Ważne

Dlaczego Huawei wyprodukuje Nexusa dla Google’a?

W maju informowaliśmy, że w branży plotkuje się, jakoby Google planował wypuścić w tym roku dwa Nexusy – jeden wyprodukowany przez LG (twórcę Nexusów 4. i 5. generacji), zaś drugi przez Huawei. Dzisiaj te plotki zdają się potwierdzać. Ale zastanawialiście się, co leży u podstaw współpracy Google i chińskiego koncernu?

Jak podaje Phandroid, przedsięwzięcie ma przynieść wymierne korzyści obu przedsiębiorstwom. I nie mówimy tu wyłącznie o pieniądzach. Huawei ma pomóc firmie Google stworzyć specjalny sklep z aplikacjami, dedykowany dla mieszkańców Państwa Środka, którego władze – jak wiemy – znacznie ograniczają Chińczykom dostęp do zasobów pochodzących od zagranicznych firm.

W zamian Google ma pomóc Huawei zdobywać zachodnie rynki, gdzie obecnie jego partner jest producentem niszowym, niecieszącym się zbytnim zaufaniem klientów. Pomóc ma w tym m.in. przez promocję jego Nexusa oraz wspomaganie dystrybucji zegarków z systemem Android Wear.

Cieszymy się, że Huawei dołączy do grona twórców Nexusa. W końcu z każdym kolejnym wypuszczonym smartfonem pokazuje on, że nie jest to “kolejny chińczyk” i że spokojnie wolno mu konkurować z największymi na tym rynku. Przekonać się o tym możecie, czytając recenzję testowanego przez Kasię modelu P8.

Źródło: phandroid

Komentarze

 • Marcin Wojciechowski

  A co z Nexusem od LG? Czy w końcu będą Nexusy od LG i Huaweia czy tylko jeden od chińskiego producenta?

  • Lawstorant

   Będą dwa ale artykuł dotyczy tylko jednego. Tego ważniejszego dla Google’a; co wynika z treści artykułu…

   • Marcin Wojciechowski

    Myślałem, że tym ważniejszym o ile tak to można ująć będzie model od LG a nie Huaweia. Jestem ciekaw kiedy oba modele zadebiutują i jak się będą prezentować?

    • qba

     Ten od LG będzie tani i plastikowy.
     Huawei z kolei ma być na poziomie flagowców.

     We wrześniu razem z Androidem 5.2 Milkyway.

     • Marcin Wojciechowski

      Jeżeli LG oprze swojego Nexusa 2015 na obecnym modelu Nexus 5 to jest szansa na to, że nowy Nexus od LG będzie tani i plastikowy i pewnie zostanie oparty o model G4 a ten od Huaweia P8.
      Tak mi się coś wydaje.

     • qba

      Huawei na Mate 7 bo przecież to phablet.

 • Taurusileo

  “DLACZEGO HUAWEI WYPRODUKUJE NEXUSA DLA GOOGLE’A?”
  Do autora/autorki: dlatego, że nie dla Apple’a?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona