Android 5.1.1 dostępny dla Samsunga Galaxy S6

Ledwie kilkadziesiąt godzin temu informowaliśmy, że z aktualizacji do najnowszej dostępnej wersji systemu Android (5.1.1 Lollipop) mogą się już cieszyć pierwsi posiadacze smartfona Samsung Galaxy S6 Edge. Dziś od rana koreański koncern rozpoczął  udostępnianie podobnej aktualizacji dla podstawowej wersji flagowca – Galaxy S6 (Flat) – oczywiście w Polsce (XEO). I wiedzcie, że informuję Was o tym bezpośrednio ze spływu kajakowego na Ponidziu, gdzie właśnie testowy egzemplarz poinformował mnie o dostępności aktualizacji.

Aktualizacja do Androida 5.1.1 Lollipop dostępna jest dla Galaxy S6 z wolnego rynku (nie od operatorów). Dostępna jest w trybie OTA, zatem bez konieczności podłączania telefonu do komputera. Waży nieco ponad 600MB i najdłużej nie trwa wcale jej pobranie, a optymalizacja aplikacji.

image

Jeśli jesteście w posiadaniu Galaxy S6 Wasz smartfon powinien automatycznie poinformować o dostępności nowszej wersji oprogramowania. Jeśli tak się nie stanie, spróbujcie ją wymusić automatycznie w ustawieniach.

Mam nadzieję, że Android 5.1.1 pozytywnie wpłynie na czas pracy akumulatora w Galaxy S6, bo odnoszę wrażenie, że w przypadku Galaxy s6 Edge właśnie tak jest.

Komentarze

 • Ernie

  Kasia idź na urlop!!!!!!!

 • Jurek Jozin

  Mam S6 z wolnego rynku XEO z androidem 5.0.2
  Niby aktualizacja mi się wyświetla na telefonie ale w żaden sposób nie mogę jej zainstalować ani z poziomu telefonu bo występuje błąd jak telefon się restartuje i wyskakuje robot android na zielonym tle .Telefon się uruchamia do takiego stanu jakim był.Po chwili zostaje wysłany raport do firmy samsung z błędem.
  Na komputerze nie widzi wogóle aktualizacji.
  Najlepsze jest to że na stronie internetowej SAMSUNG LIVE UPDATE Jest aktualizacja na model S6 XEO ale jest to wersja 5.0.2

  • Hmm, dziwne. U mnie aktualizacja przeszła bez problemu

   • Jurek Jozin

    Tylko że na oficjalnej stronie jest wersja androida 5.0.2??? A w telefonie po pobraniu aktualizacji się wyświetla że 5.1.1 zostaje podjęta próba aktualizacji systemu ale po chwili pokazuje się leżący robocik a nad nim trójkąt ostrzegawczy i telefon się restartuje.

    • Jurek Jozin

     Na oficjalnej stronie samsunga Sammobile też znalazłem S6 XEO z ostatnią aktualizacją do androida 5.0.2.
     Więc trochę to dziwne jest że ty Kasiu masz zaktualizowany do 5.1.1 skoro na XEO w internecie na oficialnych stronach samsunga nie ma takiej aktualizacji tylko 5.0.2.
     Więc może być że masz telefon z innego kraju w którym aktualizacja do 5.1.1 już jest.

     • Telefon pochodzi z polskiej dystrybucji – z X-KOM.

     • Jurek Jozin

      Ja kupowałem Nowy z zaplombowanym pudełko w Media Markt i mam XEO
      Co potwierdza zdjęcie z najnowszego Smart Switch

   • Jurek Jozin

    Oficialny android 5.1.1 do S6 na Polske ma tylko sieć T- mobile więc może z tej sieci masz telefon??
    5.1.1 XEO Trwają jeszcze testy ;(

 • adamwsb

  Jak dlugo moze trwac ta aktualizacja i optymalizacja ?? Juz 2 godziny telefon mi sie nie chce uruchomic, wyskakuje napis samsung i sie restertuje po ok 1-2 minucie i tak juz 2 godizny

  • Ola Dzieciuchowicz

   I jak dlugo ostatecznie zajela Ci aktualizacja?

  • kasia

   rozwiązałeś problem? Mam podobny z tym ze trwa to już jakieś 12h ..

 • MajkiS

  Czy istnieje możliwość wywalenia tej ikonki aktualizacji i niewyświetlanie na ekranie info o aktualizacji
  wole zostać na tym co mam bo tel. działa dobrze a z doświadczenia z S1 po aktualizacjach telefon nadawał się na śmieci. będę wdzięczny za dobrą i sprawdzoną informacje

 • lolekbmw

  Jezeli CHCESZ skopac sobie fajnie działajacy telefon samsung to zainstaluj aktualizacje.napewno zadziała. W moim przypadku w kazdym modelu galaxy s2 s3 s4 s5 s6 tak było. ŻENADA!!!!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona