Ważne

Pierwsza aktualizacja Androida M już do pobrania

Ponad miesiąc temu Google pokazało światu najnowszą odsłonę swojego mobilnego systemu operacyjnego – Androida M. Wczorajszego wieczoru pojawiła się pierwsza aktualizacja. Zmian jest jednak bardzo mało.

Jak przy okazji każdej aktualizacji została poprawiona stabilność i wydajność urządzeń działających w oparciu o Androida M. Poza tym znajdziemy kilka dodatków i zmian.

Pierwszą zmianę zobaczymy po uruchomieniu listy wszystkich aplikacji. W Androidzie M wprowadzono na nowo pionowe przesuwanie listy z programami (mi to się osobiście stanowczo nie podoba, ale co kto lubi…). W aktualizacji nie usunięto (niestety) tego sposobu poruszania się po menu, natomiast zniknęły litery pozwalające na szybsze wyszukiwanie alfabetycznie ułożonych programów. W moim odczuciu to troszeczkę oszpecało całość i niepotrzebnie zajmowało miejsce.

Google udostępniło również opcję ustalania jakie ikony mają się pojawiać na pasku powiadomień. Możemy wiec na przykład wyłączyć wyświetlanie symbolu informującego o włączonych modułach łączności czy trybach dźwięku.

Poza tym dodano na przykład obsługę dla USB typu C oraz umożliwiono korzystanie z aplikacji Android Pay. Więcej o Androidzie M znajdziecie na poświęconej mu stronie Google.

Źródło: androidpolice, techcrunch, droid-life

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona