Ważne

Pierwsza aktualizacja Androida M już do pobrania

Ponad miesiąc temu Google pokazało światu najnowszą odsłonę swojego mobilnego systemu operacyjnego – Androida M. Wczorajszego wieczoru pojawiła się pierwsza aktualizacja. Zmian jest jednak bardzo mało.

Jak przy okazji każdej aktualizacji została poprawiona stabilność i wydajność urządzeń działających w oparciu o Androida M. Poza tym znajdziemy kilka dodatków i zmian.

Pierwszą zmianę zobaczymy po uruchomieniu listy wszystkich aplikacji. W Androidzie M wprowadzono na nowo pionowe przesuwanie listy z programami (mi to się osobiście stanowczo nie podoba, ale co kto lubi…). W aktualizacji nie usunięto (niestety) tego sposobu poruszania się po menu, natomiast zniknęły litery pozwalające na szybsze wyszukiwanie alfabetycznie ułożonych programów. W moim odczuciu to troszeczkę oszpecało całość i niepotrzebnie zajmowało miejsce.

Google udostępniło również opcję ustalania jakie ikony mają się pojawiać na pasku powiadomień. Możemy wiec na przykład wyłączyć wyświetlanie symbolu informującego o włączonych modułach łączności czy trybach dźwięku.

Poza tym dodano na przykład obsługę dla USB typu C oraz umożliwiono korzystanie z aplikacji Android Pay. Więcej o Androidzie M znajdziecie na poświęconej mu stronie Google.

Źródło: androidpolice, techcrunch, droid-life

Komentarze

 • swoj

  Szczerze, te nowe wersje Androida nie wnoszą nic poza wyglądem a dodają od siebie jeszcze wiele innych problemów. Ostatnia dobra wersja Androida do Kitkat, potem zaczęła się masakra… Myślę że z taką polityką google daleko nie zajedzie, a grono posiadaczy WP będzie sukcesywnie rosnąć ;)

  • Jacek.P

   To jak grono posiadaczy WP ma rosnąć słyszę od dawna, a dalej ma znikomy udział w rynku;-).

  • Tomasz Lenartowski

   A ja myślę, że obie firmy pójdą do piachu a rynek zawojuje Ubuntu Phone.

   Ergo: Tak to sobie możemy marzyć.

  • Rob

   Wiedzę, że nie jestem jedyny w takiej opinii.

   Chciało by się, aby aktualizacje nie były napędzane tylko marketingiem, a wnosiły konkretne usprawnienia i nowe funkcje do systemu, ale każdy chyba widział/czytał jaką przypudrowaną kaleką jest lollipop.

   Było by to może jeszcze OK, że zmiany są tylko czysto kosmetyczne, gdyby nie to że aktualizacje dodają problemy z działaniem, których wcześniej nie było, co moim zdaniem jest absolutnie nie do przyjęcia.
   A gdzie testy systemu przed wypuszczeniem tych aktualizacji? Zachodzę w głowę jak to możliwe, że nikt z testerów nie zauważył problemów które zgasza prawie każdy kto pokusił się o aktualizację do 5-tki?

   Tak wiem, powtarzam się, ale chyba potrzeba więcej ostrej krytyki google, aby coś się zmieniło w tej kwestii, bo to zakrawa na kpinę z klientów.

 • Nylu

  Czemu nexus 7 2013 nie moze pobrac androida m za slaby?

  • Tomasz Lenartowski

   Androida M to ci jeszcze nic nie pobierze bo to na razie developer’s preview. Musisz sobie sam zainstalować

  • Paffcio

   Za słaby to nie :D W wersji deweloperskiej praca nie będzie komfortowa, występują ciągle zawiechy, restarty i tak dalej.

 • Nylu

  Testuje na L735 windows10 mobile i od build 10166 jest calkiem ok na laptopie tez mam Windows 10 to na nexus 7 1013 tez bym się pobawil androidem M

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona