Facebook wprowadza możliwość dostosowania wyświetlania nowości

Od dziś będziemy mieli możliwość dostosowywania jakie treści na Facebooku będą nam się wyświetlały w pierwszej kolejności, a które będą nieco oddalane. Umożliwi to bardziej komfortowe przeglądanie nowości (w News Feed) na tym portalu.

Osobiście często przeglądając leniwie Facebooka jestem lekko podirytowany, gdy wyświetlają mi się mało interesujące mnie rzeczy, a te najważniejsze dla mnie informacje gdzieś umykają. Jak widać nie tylko mnie to denerwowało, bo właśnie dziś zostaje wprowadzone rozwiązanie eliminujące ten problem.

Jak możecie zobaczyć na poniższym wideo będziemy mogli wybrać, od których znajomych chcemy otrzymywać wiadomości w pierwszej kolejności dodając do ich profili gwiazdkę. Analogicznie sprawa wygląda w przypadku stron i grup – to, co nas najbardziej interesuje będzie wyświetlane na samej górze.

Na chwilę obecną udogodnienie jest dostępne tylko w urządzeniach z iOS, niedługo funkcja powinna pojawić się w urządzeniach z Androidem i na komputerach.

Źródło: appdevice, facebook

Komentarze

 • Anna

  Weźcie zmieńcie tą czcionkę. W epoce monitorów o rozdzielczości 4K czcionka o rozmiarze 10pt wyszła z mody i to już dawno. Dajcie coś co da się czytać, czyli najlepiej 14-16, ale taką prawdziwą, bo obecna jest beznadziejna. To naprawdę nie jest komfortowe czytać cienką, malutka, szarą czcionkę na białym tle. W szczególności na smartfonie.
  Apropo wyglądu bloga na telefonie. Jest beznadziejny. Na górze ogromny kwadrat, na dole nikomu nie potrzebna belka. Przynajmniej na telefonie jest normalna czcionka.

  • Anna

   Normalna na smartfonie tylko w niektórych przypadkach (czcionka).

  • pamk22

   Do epoki monitorów 4K jeszcze daleko. Według statystyk w Polsce króluje rozdzielczość 1366×768, więc pod nią tworzone są strony.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona