Krótko: Youtube dla Androida oraz iOS ze wsparciem dla filmów w 60 kl./s

Dotychczas użytkownicy urządzeń z Androidem czy iOS nie mogli oglądać filmów na Youtube w jakości 60 klatek na sekundę – ten “luksus” był zarezerwowany dla innego sprzętu. Na szczęście Google postarało się, aby mobilni użytkownicy również mogli zobaczyć dużo płynniejsze wideo.

HFR (High Frame Rate) dla Youtube zadebiutowało w październiku. Pojawiło się także w serwisie Gaming, który pozwala na streamingowanie własnej rozgrywki w różne gry. Natomiast teraz obsługa 60 fps będzie dostępna w mobilnej aplikacji.

Dzięki temu każdy użytkownik będzie mógł oglądać filmy równie płynne, co wtedy, kiedy widział je na SmartTV. Moim zdaniem dobry krok Google. Zresztą firma z Mountain View już pochwaliła się HFR dla urządzeń z Androidem oraz iOS na przykładzie gameplay’u z Far Cry 4.

źródło: YouTube Creators przez Engadget

Komentarze

 • Janusz

  Hej,

  pojawi się update do aplikacji? Na LG F70 nie mam na razie 60 FPS.

  • Widz

   29 czerwca już była aktualizacja Youtube do wersji 10.24.57.

   U mnie na chińskim tablecie z Androidem w wersji 5.1.1 bez problemu działa 720p60, ale niestety nie pokazuje mi się tryb 1080p60. Pewnie znowu będzie potrzebna jakaś aktualizacja systemu bo na samym początku nie działał tryb 1080p (30fps).

 • Widz

  A tak przy okazji to trochę śmiesznie wybrali wideo dla pokazania zalet 60fps. Przecież na konsoli FarCry 4 działa z jedynie 30fps :).

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona