Ważne

Gello – nowa przeglądarka od Cyanogena

Segment przeglądarek na urządzeniach mobilnych niewątpliwie należy do Chrome, którego spotkamy na większości używanych urządzeń. Jednak w sklepach z aplikacjami znajdziemy wiele równie dobrych propozycji. Wkrótce na wybranych smartfonach pojawi się Gello – nowa przeglądarka autorstwa Cyanogena.

Informację o istnieniu tego programu ujawnił jeden z pracowników firmy Stevena Kondika za pośrednictwem Google +. Warto wspomnieć, że Gello jest oparta o kod źródłowy Chromium. To aktualnie wszystko, co wiemy o tej aplikacji od jej twórców; kilka nowych funkcji można dostrzec na dołączonym do wpisu filmiku.

Ważną nowością będzie możliwość zapisu strony, aby móc ją później przejrzeć w trybie offline. Oprócz tego przeglądarka Cyanogena wyróżni się sporymi możliwościami personalizacji interfejsu. W dodatku Gello zaoferuje tryb nocny, chociaż to znamy już z podobnych programów. Warto za to wspomnieć o rozbudowanych ustawieniach dotyczących naszej prywatności oraz bezpieczeństwa, a oprócz tego będziemy mogli włączyć bloker reklam.

Więcej o Gello dowiemy się wkrótce. Szkoda, że przeglądarka ta prawie na pewno będzie dostępna wyłącznie dla urządzeń z preinstalowym Cyanogenem OS, m.in. Micromax Yureka. W sumie mogłaby to być spora konkurencja dla Chrome, Dolphina czy Opery.

źródło: Google+ (Joey Rizzoli) przez Android Police, gsmmaniak

Komentarze

 • Adam

  ja polecam UltimateBrowserProject genialna, Chrome odszedł w niepamięć

  • RA

   Wszystkie sa genialne tylko, ze na koncu i tak wszyscy wracaja do chrome.

   • Adam

    Myślę jednak że UBP to jednak coś więcej niz chwilowy romans, mi akurat z Chrome nigdy nie było po drodze

    • Sprawdz “Naked Browser Pro” genialna tylko 220 kb (niestety płatna).

   • Maniiiius

    Siedzę na Operze i nie mam zamiaru wracać do tego muła od Google

    • RA

     Próbowalem kilka razy tej opery, pokraczny klon oryginalu i nic więcej. Jeszcze Yandex Browser móglbym polecić z rozbudowanych przegladarek.

     • Maniiiius

      Może i pokraczny klon, ale lepszy od chrome

 • swoj

  I tak najlepsza jest przeglądarka w CyanogenMod 11 :) prosta, intuicyjna, nie wcina nie wiadomo ile Ramu i otwiera wszystko ;d

 • Marcin Wojciechowski

  Bez Flash Playera będzie niestety w porównaniu z Dolphinem albo UC Browser słabiutka:(.

Przeczytaj następny wpis

Testujemy HTC One M9

Zabieramy się za testowanie tajwańskiego flagowca

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona