Ważne

Samsung Galaxy S6 najszybszy w praktycznym teście wydajności

Zazwyczaj wydajność danego urządzenia oceniamy po jego wynikach w popularnych benchmarkach typu Antutu. Jednak nie zawsze wysoki rezultat takiego testu przekłada się na realną szybkość oraz płynność w codziennym działaniu przy przeglądaniu artykułów czy graniu w nowsze produkcje. Z tego też powodu dobrze znany portal Tom’s Guide przeprowadził realną “olimpiadę” dla najwydajniejszych smartfonów.

W teście wzięły udział następujące modele: Apple iPhone 6, Asus Zenfone 2, Google Nexus 6, HTC One M9, LG G4 oraz Samsung Galaxy S6. Przejdźmy zatem do wyników w poszczególnych kategoriach.

Test wydajnościJeden z testów polegał na jak najszybszym uruchomieniu aparatu i zrobieniu natychmiast zdjęcia. W tej kwestii najszybszy okazał się LG G4. O dziwo, najwolniejszy był Nexus 6, który stracił sporo do podium.

Test wydajnościNastępnie mierzono jakość sygnału Wi-Fi w urządzeniach, znjadujących się 15 metrów od routera. Tym razem zwyciężył Samsung Galaxy S6, ale HTC One M9 naprawdę niewiele zabrakło do triumfu. Z kolei Asus Zenfone oraz iPhone 6 nie popisały się w tej kategorii.

Test wydajnościNa naszych smartfonach często czytamy pliki w formacie PDF, więc ważne, aby otwierały się jak najszybciej. Ponownie najlepiej wypada high-end Samsunga, z kolei w przypadku Nexusa 6 można odczuć słabość Snapdragona 805 względem nowych konstrukcji.

Test wydajnościBezapelacyjne zwycięstwo, jeżeli chodzi o czas edycji wideo, odniósł Galaxy S6. Warto odnotować, że w tym teście nie wziął udziału iPhone z powodu braku identycznej aplikacji w App Store (VidTrim). Reszta rywali uzyskała bardzo zbliżone rezultaty.

Test wydajnościJeżeli kupujemy wydajny smartfon, oczekujemy po nim, aby zapewnił płynną rozgrywkę w najwyższych detalach. W tej kategorii każdy testowany sprzęt wypadł bardzo dobrze – nie mogło być zresztą inaczej.

Na koniec przeprowadzono standardowe benchmarki. Samsung Galaxy S6 był najszybszy podczas testowania procesora oraz RAM, LG G4 pamięci wbudowanej, a HTC One M9 w kategorii wydajności układu graficznego.

Test wydajnościPowyższe testy pokazują, że Samsung naprawdę postarał się o poprawienie płynności nowego flagowca – “odchudzony” Touchwiz, pamięć UFS 2.0 oraz LPDDR4 RAM. Co ciekawsze, iPhone 6, uznawany przez wielu za wzór płynności i prędkości działania, nie okazał się szybszy od konkurentów z Korei – zobaczymy, czy wersja S będzie o wiele szybsza.

Co myślicie o powyższych rezultatach?

źródło: Tom’s Guide przez Android Authority

Komentarze

 • qba

  Od kiedy to w App Store nie ma aplikacji do edycji wideo?

  • Albert

   Jest, ale testy chciano przeprowadzić przy użyciu identycznych aplikacji do edycji.

   • qba

    No to powinni taką wybrać.

    Trudno uznać porównanie za obiektywne skoro pominięto wynik w którym iPhone 6 jest dwa razy szybszy od Galaxy S6.

    • TheBlur

     Tak czy inaczej te kłótnie nie maja sensu. Prywatnie używam SGS 6, a służbowo wszystkie iPhone’y (głównie 6) i płynność “szóstek” jest na równym poziomie.

     • qba

      Jak wygląda kwestia lagów i wieszania S6 na Lollipopie?

 • sensation

  “Co ciekawsze, iPhone 6, uznawany przez wielu za wzór płynności, nie okazał się szybszy od konkurentów z Korei ”

  – bo szybkość i płynność Panie redaktorze to dwa, inne pojęcia :) szybkość to szybkość, płynność to co innego. Jeden telefon może być super szybki ale w ogólnym rozrachunku może lagować i się przycinać czego najlepszym świadectwem są flagowe androidy, inny telefon może być odrobine wolniejszy przy odpalaniu apek, przeglądarce itd ale płynność bedzie miał wzorową. To się tyczy Iphonów i Ipadów. Używam obu tych systemów, android na telefonie, ipad jako tablet, i mimo że gdybym miał wybierać jeden system, – wybieram bez wątpliwości Androida- to jednak płynność jest cechą iUrządzeń którą trudno osiągnać innym sprzętom. i Wcale nie musi się to wiązać, i nie wiąże się z najlepszą szybkością działania na rynku.

  • Albert

   Równie płynny jest Windows Phone, ale znacznie wolniejszy ;)

   • Konrad Uroda-Darłak

    Zależy od urządzenia.

  • qba

   Ależ iPhone 6 jest najszybszy, bo w praktyce ma dwa razy więcej fps w gfxbench.

   https://gfxbench.com/compare.jsp?benchmark=gfx31&did1=22109933&os1=iOS&api1=metal&hwtype1=GPU&hwname1=Apple+A8+GPU&D2=Samsung+Galaxy+S6+%28SM-G920x%2C+SC-05G%29

   Tylko w tym nieobiektywnym porównaniu dali mu 30 punktów czyli tyle samo ile dwa razy wolniejszym telefonom.

   • Jacek.P

    Adam pod nowym nickiem? Ile razy trzeba powtarzać, że wydajność procesora graficznego to nie wszystko? Liczy się zarówno GPU jak i CPU(ta część nawet bardziej), ilość RAM, szybkość pamięci itp. Poczytajcie trochę zamiast zaczniecie się wypowiadać na tematy o których nie macie zielonego pojęcia

    • qba

     iPhone ma największą wydajność z jednego rdzenia.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona