LG G4 zostanie bezpośrednio zaktualizowany do Androida M

LG G4 zostanie zaktualizowany bezpośrednio do Androida M

Niedawno LG G4 miał swoją światową premierę. Z uwagi na to, że jest to flagowiec Koreańczyków każdy liczy na długie wsparcie producenta i liczne aktualizacje. Jak się jednak okazuje, Android 5.1.1 nigdy nie trafi na pokład tego urządzenia. Firma podjęła identyczną decyzję, jak ta, związana z aktualizacją G3 do najnowszego Lollipopa.

Otóż LG zamierza całkowicie pominąć Androida 5.1.1 Lollipop i zacząć prace nad Androidem M dla swoich high-endów. Informacja została potwierdzona przez operatora O2 oraz grecki oddział LG. Według mnie może to być dobry pomysł. Szczególnie, że „lizak” nadal miewa problemy wieku dziecięcego, których nie powinno już być w wersji M.

Jestem ciekaw, czy przez czas oczekiwania na oficjalną prezentację nowego „zielonego robocika” LG  wypuści jakieś pomniejsze aktualizacje do swoich flagowców. W końcu update do M nie zostanie wypuszczony w najbliższym czasie, a najwcześniej za kilka miesięcy.

Dobrze, że ostatnio LG poprawiło się w kwestii aktualizacji. W dodatku G3 oraz G4 mają szansę zostać pierwszymi urządzeniami z aktualizacją do nowego Androida – szczególnie, że Google działa ostatnio dosyć opieszale z „odmładzaniem” Nexusów.

Jak oceniacie taką decyzję Koreańczyków?

źródło: O2 (Facebook) przez GSM Arena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona