Ważne

Facebook daje możliwość korzystania z Messengera bez konta na portalu

Jeszcze nie w Polsce, ale zmiany są już wdrażane w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Peru i Wenezueli. Dzisiaj na Newsroomie Facebooka ogłoszono wprowadzenie dość poważnych zmian w działaniu komunikatora najsłynniejszego serwisu społecznościowego na świecie. Już od jakiegoś czasu możemy zaobserwować, że Facebook dąży do podziału, szczególnie mobilnie. Poza główną aplikacją Facebooka mamy też Groups, Pages Managera czy Messengera, który to właśnie staje się coraz bardziej autonomiczną usługą.

Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się aż tak znaczącego rozłamu, więc z niemałym zdziwieniem czytałem notkę prasową dotyczącą tego, o czym Wam zaraz napiszę. Mianowicie, od dzisiaj pierwsze osoby będą mogły korzystać z komunikatora Messenger bez konieczności posiadania konta na macierzystym portalu społecznościowym. Wystarczy podać swoje imię, nazwisko, numer telefonu i zdjęcie. Po dokonaniu takiej rejestracji otrzymujemy do dyspozycji pełnoprawną aplikację, czyli możemy prowadzić rozmowy tekstowe, głosowe, a także wideo, konferencje czy nawet wysyłać dobrze wszystkim znane (a mnie wkurzające) naklejki.

Jedną odczuwalną różnicą będzie to, że posiadając konto na Facebooku mamy grono znajomych, które tworzy nam listę potencjalnych rozmówców, a bez niego zostaje nam zsynchronizować kontakty, które posiadamy na telefonie lub wyszukiwać naszych znajomych przy pomocy wyszukiwarki. Sam jestem dość ciekawy jak to dokładnie będzie wyglądać i jak takie osoby bez konta będą reprezentowane na portalu, bo przecież nie będzie można wejść do ich profilu, itp.

Facebook uważa, że takie rozwiązanie przekona wielu ludzi, którzy jeszcze wzbogacą już i tak liczną grupę użytkowników. Z jednej strony tak, bo sporo osób chętnie korzystałoby z samego komunikatora bez konieczności tworzenia profilu, bo chcą zachować choć odrobinę więcej anonimowości w sieci, ale czy opcja z podawaniem numeru telefonu jest lepszym wyjściem dla takich ludzi? Nie sądzę i myślę, że powinniśmy się spodziewać licznych negatywnych komentarzy w jutrzejszych internetach.

Źródło: info. prasowa (Newsroom Facebook)

Komentarze

 • Adam

  WhatsApp wymaga numeru telefonu i jakoś nie budzi to większych watpliwości. Uważam, ze to świetne rozwiazanie. Bede mógł definitywnie zniknąć z tej protezy życia społecznego, a jednocześnie pozostać w kontakcie z osobami, które wola tam zostać.

  • Dejww

   W 100 % się zgadzam :)
   Też tylko na to czekam, i znikam :)

 • TadeuszNorek

  Żadne messengery czy inne whatsappy. Tylko Telegram. ktoś zapyta jakie są argumenty dla tego stanowiska, dlaczego Telegram a nie skype viber, biber czy inny gadulec..

  1. Mocne Szyfrowanie End to End
  2. Opcja sekretnych chatów które (podobnie jak w snapchacie) są kasowane po określonym upływie czasu.
  3. Załączniki do wielkości 1GB pojedyńczego pliku, i bez ograniczeń jeśli chodzi o rozszerzenia (można komuś wysłać exe, czy mp3, co się żywnie komu podoba, można też wysłać komuś jakiś dvdrip jeśli mamy ku temu ochote).
  4. Opcja zabezpieczenia aplikacji kodem wejściowym.
  5. Dwu-stopniowa weryfikacja logowania.
  6. Lekki i bezbłędny klient desktop dostępny na wszystkie platformy.

  • iMAJKI

   Sprawdź komunikator Sicher

  • Arek P

   Moze i technicznie jest lepszy ale to messenger miazdzy popularnoscia.

   • TadeuszNorek

    zgadza się Arku, tym bardziej cieszy że coraz więcej ludzi zauważa zalety bezpieczeństwa i przerzuca się na Telegram, już powyżej 100mln użytkowników, jakby to ująć – nie odrazu zbudowali kraków :) wiesz facebook czy whatssap też odrazu nie miał 700mln użytkowników. Telegram zyskuje coraz większą popularność ze względu na bezpieczeństwo, ze względu na lekkość sprawność i bezbłędność komunikacji. Ile to się nasłuchałem narzekań jaki ten facebook to zamulacz i pożeracz akumulatorka?jak muli jak zzera prąd z telefonu, i robi to dużo ostrzej aniżeli jego konkurencii.. ile to się naczytałem ostatnio jaki whatsaap zamulony, wiadomości nie dochodzą odrazu w locie tylko po np kilku minutach. W telegramie tego nie uświadczysz. Nie ma żadnych battery drainów, nie ma lagów, wszystko jest takie jakie być powinno własnie od początku w whatsappie. to samo z dwu-stopniową weryfikacją logowania wiesz ile ona znaczy w naszych czasach? messenger i whatsapp to mają? a jeśli nie to dlaczego?

   • Dokładnie, a dla przeciętnego użytkownika 95-98% to jest właśnie najważniejsze. Bo po co mi szyfrowany komunikator jak nie ma tam moich znajomych :)

    • TadeuszNorek

     jasne, lepiej mieć komunikator otwarty jak drzwi od stodoły i zamulony jak 3 dniowe wygazowane piwo :) nie wiem czy zauważyłeś ale większość ludzi zaczyna odchodzić od facebooka, to staje się niemodne, mania i fala facebooka się kończy tak samo jak skończyła się naszaklasa. Bezpieczeństwo danych jest nieważne dla przeciętnego użytkownika tak wynika z Twojej wypowiedzi Tomaszu, hmm no ok, to świadczy wyłącznie o tych użytkownikach, i to bardzo negatywnie. Nazwałbym to takim małym ćwierć inteligenctwem internetowym. Pytasz po co Ci szyfrowany bezpieczny nielagujący komunikator z dwustopniowym logawaniem, po to abyś mógł uświadomić swoich znajomych i otworzyć im oczy. Właśnie po to, zawsze jest szansa ze ktoś pójdzie po rozum do głowy. Czyż nie? ;)

     • Nie wiem jak Ty, ale ja żadnych tajnych ani zboczonych danych nie przesyłam przez komunikatory, także w sumie wisi mi to czy ktoś to czyta, bo to jedynie jego strata czasu ;) Ale fakt Facebook umiera, lecz takie odłączenie Messengera może uratować choć tą jedną jedyną usługę

 • niconozomu

  Czyli chcą rozszerzyć ingwilacje poza grono swoich uzytkowników jeszcze bardziej.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona