Ważne
Wiko VIEW

Google Play Muzyka za darmo, ale z reklamami. Póki co w Stanach

Deezer do końca czerwca oferuje możliwość wykupienia 3-miesięcznego dostępu do wersji Premium za jedyne 99 groszy, Apple Music wkrótce zadebiutuje, a Google Play Muzyka… wprowadza właśnie możliwość darmowego korzystania z usługi – oczywiście z reklamami. Tak usługi streamingowe walczą o klientów.

Darmowa usługa jest mocno okrojona. Ograniczono ją bowiem jedynie do możliwości korzystania z różnych stacji radiowych. Oznacza to, że użytkownicy bezpłatnej wersji usługi nie mają dostępu do muzyki offline, możliwości tworzenia playlist oraz zaawansowanego zarządzania utworami, których w Google Play Muzyka jest już ponad 30 milionów.

Na chwilę obecną darmowe Google Play Muzyka dostępne jest wyłącznie w Stanach, ale internetowy gigant nie wyklucza ekspansji na inne części świata. Co więcej, na razie z bezpłatnej wersji aplikacji można korzystać wyłącznie w kliencie przeglądarkowym – wsparcie dla programów na Androida i iOS ma się pojawić w ciągu najbliższych dni.

Korzystacie ze streamingu muzyki? Jeśli tak, z której usługi konkretnie?

źródło: Google, PocketNow

Komentarze

 • qba

  Przestraszyli się Apple Music

  • placek

   Może i masz rację, choć bardziej powiedziałbym, że nie przestraszyli się co poszli dalej w związku z rozwojem konkurencji. Apple w tym momencie zostaje znowu w tyle – nie ma w tej chwili opcji darmowej , co w moim przypadku sporadycznego korzystania ze streamingu (Spotify) powoduje natychmiastowe odrzucenie oferty Apple.

   • qba

    Apple ma darmowe Beats One.

    • placek

     Ale to raczej radio, to co innego. W radiu zawsze muszę słuchać tego, co ktoś chce mi puścić, a nie tego co ja chcę posłuchać.

     • qba

      Darmowego stream in gu, nie wprowadzą bo to nieopłacalne co widać na przykładzie Spotify.

 • oLELu

  spotify najlepsze

  • Kesha

   potwiedzam

  • Majk

   Ja się z tym nie zgodzę. Nie ma ACDC, nowego albumu Taylor Swift. Generalnie są braki w muzyce… ;(

 • niconozomu

  Wole płacić niż być terroryzowany reklamami. Zresztą 16 zł za streaming to nie dużo. Korzystam oczywiście z usług Google.

 • Rafal Gawlowski

  A ja się skusiłem na promo Dezzera :)

 • Mihau

  Ano korzystam, z tej właśnie – znaczy z Google Music, płatnego. Choć nie jestem pewien, czy lepszej biblioteki interesujących mnie odmian muzyki nie ma Apple, ale z dwojga złego wolę Google od Apple.

 • sensation

  co jest lepszego w tym całym spotify i innych tego typu serwisach — od streamowania dźwięku z Youtube? na Yt jest ocean muzyczny, cała masa pełnych albumów, są też aplikacje na smartfony umiejące korzystać z tych zasobów, pozwalające na streaming samej scieżki dźwiękowej z tego co znajdziemy na tubie. Obraz nie jest przesyłany- wyłącznie dźwięk, jest możliwość tworzenia playlist, odtwarzanie background przy wygaszonym ekranie, czego chcieć więcej? wchodze w apke, wpisuje wykonawce i nazwe albumu to wszystko poprzedzone dopiskiem “full album”, i gotowe. Wszystko szybko łatwo przyjemnie legalnie i bez żadnych opłat.

  Gdzie tu przewaga spotify czy apple music? po co płacić za coś co moge mieć w takiej samej formie za darmo.?i to Legalnie, odsłuch z yt jest przecież zgodny z prawem.

  • placek

   W Spotify własnie nie musisz płacić, pojawiają się niestety reklamy…

  • Majk

   Jakość dźwięku w mojej ocenie jest na plus dla Spotify i innych tego typu serwisów.

  • Mihau

   1. Lepsza, pewniejsza jakość (na YT jest różna, nie wszystkie filmiki z muzyką są w 320kbps).
   2. Muzyka jest skatalogowana wg wykonawców, albumów, gatunków, kompozytorów, tagów i tak dalej.
   3. Można łatwo pobierać utwory do odsłuchania offline, zachowując przy tym zalety pierwszych dwóch punktów.
   4. Nie wszystko, co jest w tych serwisach, znajdziesz na YT (np. ciężko na YT o dobre nagrania wielu utworów muzyki dawnej/poważnej, a w Google Music jest ich całkiem sporo).
   5. Serwis poznaje Twoje gusta i na ich podstawie proponuje Ci nową muzykę – to akurat mnie się średnio przydaje i podoba, ale może być zaletą dla niektórych.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona