SteelSeries Stratus XL – teraz również w wersji dla urządzeń z systemem Android lub Windows

Pierwszy kontroler z serii Stratus (którego recenzję możecie przeczytać tutaj) produkowany był początkowo w dwóch wersjach: jednej współpracującej z systemem iOS, i drugiej kompatybilnej z Windowsem i Androidem. Niestety, to drugie wcielenie nie cieszyło się zbyt dużym zainteresowaniem użytkowników, dlatego też dość szybko zniknęło z oferty firmy, a następny reprezentant serii – Stratus XL – doczekał się już tylko wersji MFi… a przynajmniej tak to wyglądało w dniu jego premiery.

Kilka dni temu okazało się bowiem, że duński producent peryferiów dla graczy nie zapomniał jednak o użytkownikach pozostałych systemów, czego dowodem jest nowe, odświeżone wcielenie wspomnianego modelu XL, zaprojektowane z myślą o systemach Windows i Android. Mimo iż na pierwszy rzut oka nie różni się on zbytnio od swojego poprzednika, to jednak po bliższym przyjrzeniu się mu można zauważyć kilka naprawdę pozytywnych usprawnień. Projektanci pada nie tylko odświeżyli nieco jego design, ale też wyposażyli go w dodatkowe przyciski funkcyjne oraz dedykowane oprogramowanie pozwalające lepiej dopasować działanie kontrolera do naszych potrzeb.

Stratus XL dla systemów Windows i Android będzie dostępny w sklepach na początku lipca bieżącego roku, w sugerowanej cenie ok. 260 PLN. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy SteelSeries.

Komentarze

  • Mihau

    No nie dziwota, że kosmicznie drogie pady na Androida i Windowsa nie cieszą się zainteresowaniem, a na iOS owszem, skoro na Andku/Windowsie można po prostu użyć znacznie tańszego, sprawdzonego pada od Xboxa czy PlayStation. I tego jednego urządzenia można używać nie tylko ze sprzętami z jedynie słusznym systemem! Na iOS z kolei wybór jest taki: albo drogi sprzęt zaakceptowany przez Apple, albo nic :D.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona