Ważne

Android 5.1 dla Moto X obu generacji już w przyszłym tygodniu

Podczas gdy do sieci przecieka coraz więcej informacji dotyczących Motoroli Moto X trzeciej generacji, mam dobrą wiadomość dla właścicieli dwóch poprzednich. Otóż już w następnym tygodniu ma zostać udostępniona aktualizacja do Androida 5.1 Lollipop.

Informację podał nie byle kto, bo sam David Schuster z zespołu Motoroli. Aktualnie trwają ostatnie szlify aktualizacji dla Moto X pierwszej i drugiej generacji i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Android 5.1 dla obu modeli zostanie wypuszczony właśnie już w najbliższych dniach.

W pierwszej kolejności Android 5.1 dla Moto X 2 gen (2014) będzie dostępny w takich krajach, jak: Polska, Australia, Belgia, Dania, Filipiny, Grecja, Holandia, Hong Kong, Indonezja, Malezja, Nowa Zelandia, Norwegia, Singapów, Szwecja, Włochy.

Z kolei Moto X 1st gen (2013) aktualizację otrzyma w pierwszej fali w następujących państwach: Belgia, Włochy, Holandia, Australia, Hiszpania, Hong Kong, Indie, Kuwejt, Malezja, Katar, Oman, Arabia Saudyjska, Singapur, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

W późniejszym czasie Lollipop dla Moto X pierwszej generacji powinien pojawić się także w naszym kraju.

źródło: GSMArena, G+

Komentarze

 • Tomasz Pragnący

  Dostałem 5.1 dzisiaj rano :-)

 • Kuba Furmann

  A czy wiadomo coś o Androidzie 5.1 na Moto G 2014?

 • Mariusz Łukawski

  A reszta tj. Moto G 2013 i 2014 najprawdopodobniej zostaniemy pozostawieni na gównianym, zamulonym, lagujacym 5.0.2. Coraz więcej takich informacji się pojawia. Niech się ta Motorola zwija z takim podejściem i spieprza sobie do chin.

  • Maior

   MOTO G 2013 Ci zamula na 5.0.2? Mnie śmiga tak samo jak nowa. Kultura pracy i oprogramowanie nigdy nie będzie takie jak w MOTO X 2014, ale to telefony z dwu różnych półek więc Twoje pretensje są bezpodstawne ;)

   • Mariusz Łukawski

    No bez jaj. Nie wierzę że ci nie laguje dialer i aplikacja do SMSów oraz że nie masz wycieku pamięci. Ja już oprócz Wipe Cache robiłem Hard reset i w porównaniu do 4.4.4 to Lollipop oferuje lagi i błędy. Dla mnie telefon działa dużo mniej przyjemnie. Czekam z nieciepliwością na 5.1 który działa duuużo lepiej ale już dojrzewam do powrotu do iphone’a.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona