Ważne

Niecodzienny pomysł na etui dla smartfonów

Najnowsze smartfony dalej mają problem, znany już ze swoich poprzedników, czyli krótki czas pracy na baterii. Pewnym rozwiązaniem tego problemu jest funkcja szybkiego ładowania, bądź noszenie przy sobie powerbanku. Jednak ekipa Nikola Labs postanowiła stworzyć specjalne etui, które zapewni spory wzrost energii urządzenia.

Nicola Labs uważa, że telefony wysyłają zdecydowanie zbyt dużo energii przy szukaniu sieci komórkowej. Aby zminimalizować straty, specjalne etui będzie “przechwytywać” ten nadmiar i ostatecznie zamieni go w prąd elektryczny, który zasili nasz smartfon. W praktyce powinno to znacząco poprawić czas pracy. Jestem ciekaw, czy zapowiedzi Nikola Labs okażą się prawdziwe – nie możemy zapomnieć, że to startup.

Samo etui będzie dostępne początkowo tylko dla dwóch urządzeń: Samsunga Galaxy S6 i iPhone 6. Z kolei wersji kolorystycznych będzie pięć: czarno-szare, czarno-złote, biało-szare, biało-złote oraz czerwono-szare.

Do końca zbiórki zostało 35 dni i blisko 100 tysięcy dolarów. Jestem ciekaw, czy podobnymi etui zainteresują się prawdziwi potentaci branży mobilnej, którzy mogliby zainwestować w taki projekt.

Co sądzicie o etui Nikola Labs?

źródło: Kickstarter przez Phandroid

Komentarze

  • GieKa

    To już wiem po co producenci projektują coraz to cieńsze smartfony. Po to by upchnąć je w grubym etui :)

  • Oizo

    Ciekawe jak to sie bedzie przekladalo na zasieg WiFi np. Czy np jak wlozego do futeralu a potem do kieszeni czy nie strace zasiegu ;p

  • Saint

    Ściema jakich mało. Wzmacniacz w kom jest aktywny co oznacza, że przy dobrym zasięgu kom emituje bardzo małe ilości, przy słabym jest już to dość sporo ale nie na tyle, żeby naładować kom :D i to tylko na 2G, na 3G te moce są jeszcze mniejsze.
    Co najwyżej mogą sobie pomigać błyskotki led, które kiedyś były bardzo popularne. Myślicie czemu one zginęły, albo jak juz gdzieś są to z dodatkową bateria? Kom juz nie emitują takiego sygnału jak kiedyś. Mam nadzieje, ze nikt się na ten projekt nie nabierze.

    • Metek

      Widać nie znasz dostatecznie sadowników :) Skoro uwierzyli, że dzięki appce naładują tel w mikrofali…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona