Ważne

Samsung już od dłuższego czasu myśli o składanym tablecie

O składanych i giętkich urządzeniach słyszymy od co najmniej kilku lat. Problemem w realizacji tego typu projektów w rzeczywistości wciąż jest jednak brak elastycznych baterii. Nie zmienia to faktu, że poszczególni producenci myślą o takich rozwiązaniach, czego idealnym przykładem jest jeden patentów na składany tablet, odnaleziony przez redakcję holenderskiego GalaxyClub.

Co prawda samo otrzymanie patentu na jakieś rozwiązanie nie jest jednoznaczne z tym, że projekt zostanie zrealizowany, są spore szanse, że tak się jednak stanie – w mniejszym lub większym stopniu. Zwłaszcza w przypadku tego koreańskiego koncernu jest to bardzo prawdopodobne. W końcu to właśnie w jego ofercie znajdziemy Galaxy Note Edge z zakrzywionym ekranem i Galaxy S6 Edge z dwoma. Dlaczego zatem nie pójść o krok dalej?

Gdy tylko komponenty na to pozwolą, jestem przekonana, że na rynku pojawią się urządzenia, jak te ze wspomnianego patentu. Bo kto by nie chciał mieć tabletu, który w jednej chwili może zmienić swój rozmiar z poręcznego i idealnego do przenoszenia do takiego, na którym przestrzeń robocza (zwłaszcza projektowa) będzie trzykrotnie większa?

źródła: GalaxyClub, SamMobile

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona