Android 5.0 Lollipop dla Sony Xperia Tablet Z dotarł do Polski (OTA)

Ze wsparciem technicznym udzielanym przez producentów sprzętu elektronicznego bywa bardzo różnie. Jedni porzucają klienta zaraz po tym, jak wyjdzie ze sklepu z nowym urządzeniem, inni starają się dotrzymywać mu kroku przez dwa lata lub nawet dłużej (ale to bardzo rzadkie przypadki). Sony jest właśnie taką firmą – aktualizacji do Androida 5.0.2 Lollipop bowiem doczekał się Xperia Tablet Z – sprzęt z początku 2013 roku.

Część z Was stwierdzi zapewne, że ma małe deja vu. O aktualizacji pisaliśmy kilka tygodni temu, kiedy pojawiła się w pierwszych krajach. Wczoraj jednak dotarła do naszego kraju w postaci OTA – zatem aby móc się cieszyć z najnowszej dostępnej dla tego tabletu wersji Androida wystarczy połączyć go z siecią WiFi, a powiadomienie powinno wyskoczyć automatycznie. Jeśli tak się nie stanie, warto wymusić sprawdzenie i późniejsze pobranie aktualizacji ręcznie.

sony-xperia-tablet-z-lollipop-5.0.2-aktualizcja

Od jednego z naszych Czytelników wiem, że jego zdaniem tablet po aktualizacji zaczął działać szybciej i ogólnie jest zadowolony. Narzeka jednak na brak możliwości wyłączenia blokady ekranu czy rozmiar ikon na ekranach głównych.

Zaktualizowaliście swoje tablety? Jak wrażenia?

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona