Ważne

Multi Window w Androidzie M coraz bardziej prawdopodobny

Po wczorajszej konferencji Google I/O, jak wielu z Was, czuję niedosyt. Podczas jej trwania nie dowiedzieliśmy się tak naprawdę nic ciekawego ponad to, że Google Now będzie jeszcze bardziej inteligentnym i przydatnym asystentem głosowym. Okazuje się, że nowości będzie dużo więcej. I będą równie ciekawe, co usprawnione Google Now. Oprócz tego, że Android M pozwoli przenosić aplikacje na karty pamięci microSD dowiedzieliśmy się dziś, że najprawdopodobniej najnowsza wersja systemu umożliwi korzystanie z trybu Multi Window.

Dlaczego najprawdopodobniej? Otóż dlatego, że aktualnie aby z niego skorzystać należy wgrać recovery i lekko zmodyfikować plik build.prop (instrukcja – w języku angielskim). To jednak sugeruje, że trwają prace nad tym rozwiązaniem i możemy się go spodziewać w finalnej wersji oprogramowania, która zostanie udostępniona szerszemu gronu odbiorców w ciągu najbliższych miesięcy.

I nie będzie to dla nas żadne zaskoczenie, bowiem o implementacji Multi Window w Androidzie mówi się od dawien dawna. W sumie dziwi fakt, że dopiero teraz Google postanowiło się wziąć za ten tryb wyświetlania treści na poważnie. Pierwsze kroki w tym kierunku zrobił Samsung, później w ślad za nim poszły inne firmy. A dopiero teraz internetowy gigant podchwycił pomysł.

Poniżej możecie zobaczyć jak to działa w praktyce:

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona