Wiko VIEW

Lollipop dla Samsunga Galaxy A5 dostępny w Polsce!

Pierwszym przedstawicielem smartfonowej serii Galaxy A, który otrzymał aktualizację do Androida 5.0.2 Lollipop, był najmniejszy Galaxy A3. Kilka dni temu z nowszej wersji systemu (nowszej niż fabryczny KitKat) mogli cieszyć się pierwsi użytkownicy Galaxy A7. Okazuje się, że dziś ruszyła aktualizacja do Androida Lollipop dla Galaxy A5. Co więcej, pierwszym krajem, który ją otrzymał, jest Polska!

Oczywiście można podchodzić do wypuszczenia u nas aktualizacji w pierwszej kolejności w dwojaki sposób. Niektórzy będą z tego bardzo zadowoleni, inni będą podchodzić z dystansem, bo przecież “ktoś musi być beta testerem” udostępnionego systemu. Jakkolwiek by nie było, ważny odnotowania jest fakt, że Lollipop dla Galaxy A5 jest już faktycznie dostępny w naszym kraju.

galaxy-a5-lollipop

Paczka waży dużo, bo niecały 1GB, dlatego przed jej pobraniem zdecydowanie zalecam podpięcie się do sieci WiFi. Oprócz Material Design aktualizacja zawiera nowy TouchWiz, usprawnienia związane z wydajnością i stabilnością działania, jak również czasem pracy urządzenia.

Jeśli jesteście użytkownikami Samsunga Galaxy A5, aktualizacja powinna Wam się pojawić automatycznie. Jeśli się tak nie stało, zajrzyjcie do ustawień i wymuście jej pobranie ręcznie. Jest również dostępna przez KIES.

Komentarze

 • sprinter

  Nie ma się z czego cieszyć że Polska pierwsza dostaje aktualizację, powód jest prosty Polacy mają mało kasy wiec sprzęt który kupują musi działać zgodnie z oczekiwaniami i wszystkie problemu natychmiast wypływają.
  Dlatego Samsung daje najpierw Polakom żeby potem poprawiony już Rom wypuścić na poważniejszych rynkach gdzie nie można robić takich numerów jak w Polsce ot cały sekret .

  • Iko

   W przypadku tab s 10.5 lte jest zupelnie na odwrot niz mowisz. Ale trzeba przyznac ze masz troche racji

 • Radek Ludwikowski

  Kiedy ta aktualizacja trafi do A-piątek z sieci Plus??? ?

 • An

  Trochę sobie poczekasz ewentualnie polecam pobranie z tej str…

  http://www.sammobile.com/firmwares/download/47737/A500FUXXU1BOE6_A500FUOXA1BOE6_XEO/

  mój znajomy tak zrobił i wgrał na brandowany z play. Tel śmiga aż miło :-)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona