Ważne

Czyżby Microsoft pracował nad Lumią z zakrzywionym ekranem?

Seria Lumia wyróżniła się już zaokrąglonym ekranem Gorilla Glass 2.5D – mam tu na myśli modele 920 oraz 1020. Jednak Microsoft zamierza pójść o krok dalej. Potwierdzeniem tej tezy może być zdjęcie, które wyciekło do sieci i przedstawia część nowego smartfonu z Windowsem. Czyżby Samsung Galaxy S6 Edge doczekał się prawdziwego konkurenta?

Dotychczas zobaczyliśmy domniemaną Lumię 940 o nazwie kodowej Talkman, a także dowiedzieliśmy się sporo na temat specyfikacji nowej generacji flagowców z Redmond. Z kolei teraz w internecie znalazła się ciekawa fotografia. Mimo że prezentuje tylko przednią taflę szkła, możemy ujrzeć jedną istotną rzecz. Otóż nowe urządzenia ma zostać wyposażone w obustronnie zakrzywiony ekran.

Takie rozwiązanie znamy już z Samsunga Galaxy S6 Edge. Czas pokaże jednak czy to zdjęcie jest prawdziwe. Spodziewam się, że w trzecim lub czwartym kwartale 2015 roku sytuacja powinna się wyklarować. Moim zdaniem taka Lumia mogłaby zrobić niemałe zamieszanie na rynku. Skoro koreański smartfon z takim wyświetlaczem sprzedaje się wyśmienicie, to czemu produkt z Redmond nie mógłby osiągnąć porównywalnego sukcesu?

Microsoft Lumia

Ze zdjęcia wynika również, że jest to prototyp przygotowany jeszcze przez Nokię. Możliwe, że taki smartfon nigdy nie ujrzy światła dziennego i powstał wyłącznie w celach badawczych. Liczę jednak na wejście zbliżonej Lumii do produkcji – Microsoft potrzebuje w swojej ofercie urządzenia nietuzinkowego. W trio z 940 oraz 940 XL byłyby jednymi z najlepszych high-endów na rynku.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona