Ważne

Ciekawa Lumia z ekranem 5,2″ pojawiła się w GFXBench

Najnowsze informacje jednoznacznie wskazują na to, że Microsoft szykuje kolejnego członka serii Lumia. Tym razem ma nim być 5,2-calowy smartfon ze średniej półki cenowej.

Pierwsze wieści na temat produktu oznaczonego kodowo jako Nokia RM-1106 pojawiły się za sprawą jednego z najpopularniejszych benchmarków, GFXBench. Co prawda nazwa może lekko mylić (w końcu sprzęt wychodzi już spod skrzydeł Microsoftu, a nie Nokii), ale świeżość informacji zdaje potwierdzać to, że urządzenie faktycznie wkrótce zadebiutuje.

Telefon może przypaść do gustu osobom, które niekoniecznie podążają za trendem umiłowania tabletofonów. Sprzęt ten ma mieć powiem 5,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD. Za jego działanie ma odpowiadać Windows Phone i sześciordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808 z Adreno 430 wspierany przez 1,5GB RAM.

Co ważne, smartfon ten ma mieć aparat o rozdzielczości 20 Mpix z możliwością nagrywania w 4K oraz kamerkę 5 Mpix. Do tego 32GB pamięci wewnętrznej na własne pliki, Bluetooth, WiFi i NFC.

Zapowiada się całkiem przyjemny smartfon ze średniej półki. Pytaniem bez odpowiedzi jest na chwilę obecną to, kiedy Microsoft zamierza go zaprezentować oraz pod jaką nazwą ostatecznie pojawi się na rynku.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona