Zadebiutował LG G Pad X 8.3 z pełnowymiarowym portem USB

Znaleźć obecnie tablet z Androidem i pełnowymiarowym portem USB graniczy z cudem. Okazuje się, że najnowszy produkt LG właśnie taki jest. Niestety, najprawdopodobniej nie pojawi się w sprzedaży poza amerykańską siecią Verizon, przez co należy go traktować jako swoistą ciekawostkę.

Mowa o LG G Pad X 8.3, który w ostatnich tygodniach dawał nam o sobie znać, ale całkowicie nieoficjalnie. Okazuje się, że jest to następca LG G Pad 8.3 z 2013 roku, którego recenzję możecie przeczytać pod tym adresem. Jakie parametry oferuje?

Najnowszy tablet koreańskiego koncernu, jak łatwo wywnioskować z nazwy, ma wyświetlacz o przekątnej 8,3″ – jego rozdzielczość to 1920 x 1200 pikseli. Urządzenie działa dzięki połączeniu ośmiordzeniowego procesora o częstotliwości taktowania 1,5GHz (prawdopodobnie Qualcomm Snapdragon 615) i Androida w wersji 5.0 Lollipop.

Na jego pokładzie znalazło się też miejsce dla aparatu 8 Mpix, kamerki 2 Mpix, 16GB pamięci wewnętrznej (rozszerzalnej dzięki slotowi kart microSD o 128GB) oraz akumulatora o pojemności 4800 mAh. Co ważne, oferuje także LTE.

LG G Pad X 8.3 jest dostępny w sprzedaży od dziś w cenie wynoszącej 299,99 dolarów bez abonamentu.

Komentarze

 • ab

  No i podobno ma 2gb ram, tak przynajmniej twierdzą na tabletmaniak. Mam nadzieję że dotrze do nas też. Jak dla mnie byłby idealną propozycją jeżeli cena oscylowała by w granicach 1k. Obecnie siedzą na LG v490 i troszkę brakuje mu mocy (główną wadą w nim jest 1gb ram). Wśród 8 calowców nie ma nic ciekawego pomiędzy wspomnianym v490 a dochodzącymi prawie do 2k galaxy tab s i xperią compact tab.

  • barilla

   Skąd masz takie ceny Soniaka? Można go w sieci spokojnie za 1300 kupić.

 • ab

  Bez lte, wersja z lte to około 1700zł.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona